fbpx
Close

Toomas Annuk: ametinimetus on uus, aga töö on tuttav ja keskkond kodune

-Toomas Annuk | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis Utilitas korvpallimeeskonda juhib pärast jaanuari keskpaika peatreenerina ametlikult Toomas Annuk, kes pärast Aivar Kuusmaa lahkumist sellelt ametipostilt oli esialgu mõned nädalad pukis ajutise juhendajana, kuid nüüdseks on kinnitatud täieõiguslikuks peatreeneriks.

“Ametinimetus on uus, aga töö on tuttav. Keskkond ja klubi on kodune ja töö on siin igapäevaselt käinud juba mitu aastat,” alustas Annuk ühte oma esimest intervjuud Rapla peatreenerina klubi Facebooki kontol avaldatud videos. “Eks see ajastus keset hooaega oli natuke ootamatu, aga kui Jaak (Karp) selle jutu ja ettepanekuga minu juurde tuli, siis tuli otsus suhteliselt kergelt. Kindlust andis see, et olin paar nädalat meestega töötanud ja klapp oli hea.”

Tuge pakkusid ka tiimi mängijad: “Kui Jaak neile uudise teatavaks tegi, siis saalist keegi ära ei kõndinud. Tundus, et meil saab hea koostöö olema ja eelnevad kaks nädalat treeninguid on mulle selle kindluse andnud küll, et need on väga okei vennad, kes tahavad tööd teha ja areneda ning on selle nimel valmis ka vaeva nägema.” Ühtlasi kinnitas Annuk, et tal on peas tekkinud mõtteid, mida ta sooviks Rapla mängule lisada ja paremaks timmida ning millele edaspidi rohkem tähelepanu pöörata.

“Peatreeneriambitsioon on ilmselt kõigis treenerites olemas. Minu jaoks veel tähtsam on see, et treeneril oleks võimalik pidevalt areneda. Loomulikult peatreeneri koht annab võimaluse asju aina paremini teha ja aina kaugemale pürgida,” avas Annuk veidi oma mõtteprotsesse, miks ta otsustas pakkumise vastu võtta.

Rapla uus juhendaja kinnitas, et tema on pigem sellise kiirema korvpalli ja agressiivsema kaitse pooldaja. See on üks joon, mida tahaks kindlasti hoida edasi, selles pole küsimustki. Selleks loodab peatreener Annuk saada rotatsiooni mängijaid juurde, et saaks platsil intensiivsust üleval hoida.

Pole saladus, et Rapla üritab meeskonda tuua täiendust, et asendada eelmise aastanumbri sees lahkunud Rain Veidemani. Annuki kinnitusel on sihikul üks konkreetne pallur: “Näis, kuidas see protsess jätkub. Ma arvan, et oleme leidnud mängija, keda tahame endale tuua ning kelle parameetrid ja mängijaomadused peaks meile sobima ja asendama Rainist tühjaks jäänud kohta. Ma loodan, et see konkreetne sihtmärk õnnestub kohale tuua ja see asi edukalt lõpule viia.”

scroll to top