Toomas Raadiku 28 punkti aitasid TalTechil seljatada lisaajal Ogre, Valga-Valka ja Rapla samuti edukad

-Toomas Raadik | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas olid pühapäeval võidukad nii TalTech, BC Valga-Valka/Maks&Moorits kui ka Rapla Avis Utilitas.

Valmiera Glass VIA – Rapla Avis Utilitas 69:82 (21:18, 19:24, 18:26, 11:14)

Rapla juhtis suurema osas avaveerandist, kuid seisult 15:18 tabasid Valmiera poolelt Oto Grinbergs ja Toms Kohanovs kaks kolmepunktiviset ning viisid omad 21:18 ette. Dominique Hawkinsi eestvedamisel haarasid külalised 23:21 eduseisu ning järgnevatel minutitel hoiti ligi viiepunktilist edu, aga veerandaja lõpuks tegi Valmiera 4:0 ja poolajale mindi Rapla 42:40 juhtimisel.

Kolmandat veerandaega alustas Rapla omakorda 6:0 spurdiga ja 4,5 minutit hiljem oldi 11 punktiga ees. Ervins Ivanovsi kaugviskest vähendas Valmiera kaotusseisu kümnele silmale, aga Rapla jätkas head minekut ning neli minutit hiljem oli nende edumaa 17-punktiline. Seisult 64:81 tegid võõrustajad küll 5:0 spurdi, aga ülejäänud ajaga ei suudetud enam imet korda saata.

Dominique Hawkins viskas Rapla parimana 19 punkti. Indrek Kajupank lisas 16, Hunter Mickelson 15 ja Sven Kaldre 14 silma. Ervins Jonatsi nimele jäi 9 punkti ja 11 lauapalli.

Valmiera poolelt tõi Edmunds Elksnis 14 punkti. Klavs Dubults järgnes 13 ning Janis Kaufmanis 12 punktiga. Oto Grinbergs ja Toms Kohanovs lisasid kumbki 6 silma.

Pärnu Sadam – BK Ventspils 72:82 (17:12, 17:22, 20:30, 18:18)

Ventspils alustas esimesi mänguminuteid paremini, aga seisult 9:10 tegi pärnu Siim-Markus Posti, Mihkel Kirvese ja Karl-Martin Kase eestvedamisel 8:0 spurdi ja veerandaeg võideti 17:12. Võõrustajad suutsid eduseisu ligi kolm ja pool minutit hoida, misjärel viis vastaste keskmängija Ousmane Drame Ventspilsi 20:19 ette. Järgnevad minutid kulgesid tasavägiselt ja poolajaks oli seis 34:34 viigis.

Kolmandal veerandajal jõudis Pärnu kahel korral veel viigini ja 40:38 ka juhiti, kuid sealt edasi sammus Ventspils eest ära. Kümne minutiga visati 30 puntki ja neljandaks veerandajaks mindi 64:54 ette. Viis ja pool minutit hiljem jõudsid pärnakad Henri Wade-Chatmani eestvedamisel siiski veel kolme punkti kaugusele, ent lätlased vastasid 9:2 spurdiga. 1.04 enne lõppu oli külaliste eduseis 80:70 ja kuigi Post realiseeris kiired kaks punkti, vastas Jonathan Arledge samaga, ning rohkemaks kodumeeskond enam suuteline ei olnud.

Rihards Lomažs viskas Ventspilsi parimana 19 punkti. Aarond Westley Johnson tegi kaksikduubli 18 punkti ja 10 korvisööduga. Ousmane Drame lisas 13 ja Maris Gulbis 12 silma.

Siim-Markus Post kerkis Pärnu parimaks 17 punktiga. Henri Wade-Chatman lisas 15, Mihkel Kirves 13, Demetre Rivers 11 ning Justin Alexander Alston 10 punkti.

Läti Ülikool – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 76:84 (17:14, 19:16, 22:25, 18:29)

Kodumeeskond alustas mängu teravamalt ja avaveerandi keskpaigaks juhiti 9:5. Timo Eichfussi ja Valga-Valka uue tagamehe L. J. Rose’i visetest viigistati, aga võõrustajad vastasid 6:2 spurdiga. Seisult 17:14 algas teine veerandaeg ning endiselt oli dikteerivamaks pooleks Läti Ülikool. Kaks minutit hiljem oli vahe paisunud kuuele punktile ning külalised olid ühtlasi hädas oma kaitselauaga. Juba esimesel veerandajal viis silma toonud Egert Haller jätkas head hoogu ka nüüdki ning tabas vajalikel hetkedel kaks lähiviset ja ühe kaugviske. Seisult 31:28 tõid lätlased viis järjestikust punkti ja Eichfussi korvist siirduti poolajale Läti Ülikooli 36:30 juhtimisel.

Eichfussi üheksa järjestikuse punkti abil jõudis Valga-Valka kolmanda veerandaja keskpaigaks viigini ja peagi viis Kristen Meister omad ka kolmepunktiviskest 48:47 juhtima. Läti Ülikool suutis samuti teravust tekitada ja 55:52 eduseisu haarata. Rose aitas Valga-Valka raskest kaugviskest taas viigini, kuid keerulise korviga viis Rendijs Feikners võõrustajad uuesti 58:55 ette. Guntis Sipolinš realiseeris korvi kohale antud söödu ning Rose tabas ka kaugelt, millega oli Valga-Valka järgmise kahe minutiga läinud kuue silmaga juhtima. Sipolinši pealtpanekust pääseti 70:61 ette, kuid Läti Ülikool tegi 9:2 spurdi. Eichfuss ning jällegi Sipolinš tabasid olulistel hetkedel lähivisked, aga 1.05 enne lõppu oli vahe kolm punkti. Dashawn King viis vabavisetest Valga-Valka 80:75 juhtima, kaks silma tõid veel Sipolinš ja Rose ning võit oli käes.

L. J. Rose oli Valga-Valka poolelt lähedal kolmikduublile, kui viskas 20 punkti, kogus 8 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Egert Haller ja Timo Eichfuss tõid võrdselt 17 silma. 16 punkti ja 9 lauapalli jäi Guntis Sipolinši nimele.

Linards Jaunzems oli Läti Ülikooli parim 22 punkti ja 6 lauapalliga. Renars Birkans ja Rendijs Feikners lisasid 15 silma ning Karlis Zunda sai kirja 12 punkti ja 8 lauapalli.

BK Ogre – TalTech 97:102 (20:20, 20:17, 18:34, 30:17, 9:14)

Esimene veerandaeg kulges tasavägiselt ja TalTech oli seda 20:17 võitmas, kuid Rinalds Sirsninš viigistas kaugviskest seisu. Lauris Mizis viis Ogre juhtima ning eduseisu hoiti ligi kolm minutit. Veerandaja keskpaigaks oli vahe suurenenud kaheksale punktile, aga Gregor Arbeti, Toomas Raadiku ja Oliver Metsalu abiga vähendati poolajaks kaotusseis kolmele silmale.

TalTech tabas kolmandal veerandajal neli kaugviset ning head visketabavust näidati ka korvi alt. 34 visatud punktiga suurendati viimaseks neljandikuks eduseis 71:58 peale. Üheksa minutit enne lõpuvilet olid külalised 15 punktiga juhtimas, kuid Ogre polnud veel lõppsõna öelnud. Viis minutit hiljem oli vahe vähenenud neljale punktile ja 3.04 enne lõppu aitas Sirsninš omad ka 82:81 juhtima. 1.28 enne lõpuvilet juhtis Ogre 88:84. Lähivisetest viigistasid seisu Viilup ning Jaan Puidet ja Edgars Lasenbergs eksis omakorda kaugelt, mis tähendas lisaaega. Metsalu kolmepunktiviskest haaras TalTech 96:92 edu, aga vastastel õnnestus kaotusseis veel minimaalseks vähendada. Neli järjestikust punkti tõi Levi Martin Giese ja ülejäänud 18 sekundiga võõrustajad enam viigini ei jõudnud.

Toomas Raadik kerkis TalTechi poolelt üleplatsimeheks 28 punktiga. Jaan Puidet lisas 15 ja Sander Viilup 14 silma. Levi Martin Giese lisas 13 punkti ja 12 lauapalli, võrdselt 11 punkti said enda nimele Gregor Arbet ja Oliver Metsalu.

Ogre parimatena viskasid Janis Poznaks ja Rinalds Sirsninš võrdselt 22 punkti. Marts Ozolinkevics tõi 12 ning Viktors Iljins 10 silma.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära kolmapäeval, 13. veebruaril. Eeldatavas põnevusmängus kohtuvad Pärnu Sadam ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits. Läti poolelt võõrustab BK Ventspils Betsafe Jurmalat ning BK Liepaja võtab vastu Läti Ülikooli.