Hõredate ridadega meeskondade vastasseisust väljus võitjana Narva

-Saku II liiga | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti pühapäeval üks kohtumine, kui B-alagrupis võttis BC Narva 83:80 (23:21; 23:15; 17:15; 20:29) võidu endast turniiritabelis eespool asuva Eesti Maaülikool/Ülenurme võistkonna üle. Mängu juures väärib mainimist fakt, et mõlemad meeskonnad tulid mängule pooliku koosseisuga (Narval oli üles antud kuus ja Maaülikoolil viis meest) ning Maaülikool/Ülenurme mängis viimased 14 sekundit nelja mehega, sest Raiko Prosa pidi viienda vea tõttu väljakult lahkuma.

Pingeliselt kulgenud esimese veerandaja võitsid võõrustajad 23:21. Teisel veerandajal kulges mäng mõlema meeskonna jaoks tõusude ja mõõnadega üles-alla. Narva 27:21 eduseisult vastas Maaülikool 10:0 spurdiga, tehes seisuks 27:31. Võõrustajad vastasid omakorda 10:0 vahespurdiga ning läksid 37:31 ette.  Poolajavileks olid väljakuperemehed vahe kahekohaliseks kasvatanud (46:36). Maaülikooli mõõn kestis edasi ka kolmandal veerandajal ja kulmineerus 5.21 enne veerandaja lõppu, kui Dmitri Nazarovi tabav kahene tegi tablool seisuks 61:45. Harles Ojasaare ja Raiko Prosa korvide toel tuli ülikoolimeeskond lähemale ning viimast perioodi alustati Narva 63:51 vähenenud eduseisust. Ülikoolimeeskonna mängupilt paranes viimasel neljandikul tunduvalt, mitmel korral jõuti nii kuue (76:70; 78:72) kui viie punkti kaugusele (80:75). Minut enne lõppu vähendas Robert Võsu vahe kolmele punktile (80:77), kuid narvalased nappi eduseisu käest ei andnud ning võtsid 83:80 võidu.

Võitjate poolelt tõi Dmitri Nazarov 22 silma ja 14 lauapalli, Aleksandr Ragni arvele jäi 19 punkti ja 7 lauapalli. Maaülikooli resultatiivseimad olid Jakob Tammisto (30 punkti, 6 lauapalli) ning Erkki Voronin (22 punkti, 9 lauapalli).

Eesti Maaülikool/Ülenurme asetseb B-alagrupis viiendal real (4-7), sama palju võite kogunud Narva (4-9) on nende lähima jälitajana kuues.