fbpx
Close

VIDEOD | Euroliiga etapil säranud Kerr Kriisa: MVP auhinnast on tähtsam, et mängisime suure südamega ja võitsime

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Kerr Kriisa tõusis sel nädalavahetusel nii Eesti kui Leedu korvpallis keskmesse, kui aitas Kaunase Žalgirise U18 meeskonnal kodusel Euroliiga etapil alistada kõik neli vastast ning tagada endale koht kevadel toimuvale finaalturniirile.

Eestlasest tagamees tegi muljetavaldava turniiri, kui kogus nelja kohtumisega keskmiselt 19 punkti, 5,5 korvisöötu, 3,5 lauapalli ja 1 vaheltlõiget mängus ning tema kasulikkusetegur (PIR) oli 23. Kriisa visketabavus oli samuti muljetavaldav – 60% kahestel, 48% kolmestel ja 88,9% vabaviskejoonelt. Kogu turniiri peale lõpetas ta skooritabelis kolmandana, söötudes teisena, vabaviskeprotsendilt esimesena ja kasulikkuse tegurilt teisena.

Finaalis aitas Kriisa 27 punkti, 5 lauapalli, 3 söödu ja 2 vaheltlõikega Žalgirisel 92:79 alistada suurim kodune rivaal Vilniuse Lietuvos rytas. Eestlane sõnas hilisemates intervjuudes, et individuaalne tunnustus polnudki talle nii tähtis, kuid üllatus oli tema arvates see, et U18 turniir leedulaste jaoks nii väga huvi pakkus.

“Muidugi oli see tore saavutus mu enda jaoks, kuid palju tähtsam on see, et võitsime ja mängisime täie südamega. See MVP auhind ei ole minu jaoks tähtsaim, meeskondlikud eesmärgid on alati olulisemad ja tiimi edu kaalus kõik üles,” sõnas Kriisa Žalgiris TV-le antud intervjuus.

Võidu võtmetena tõi 18-aastane mängujuht välja: “Me tabasime häid viskeid, mängisime head kaitset ja tahtsime võitu rohkem. Kuna tegemist oli nö Leedu derbiga ja vastas oli Rytas, siis valmistusime mänguks korralikult ja see tõi edu.”

“Päris magus tunne oli mängida Žalgirio Arenal hulga fännide ees Rytase vastu. Tahtsime vastasfännid vaigistada ja see tunne oli mõnus,” rääkis Kriisa veel finaalmängu muljeid. Eestlane oli üllatunud, et U18 tasemel tuli ka Vilniusest nii palju toetajaid kohale ning ka kohalikud poolehoidjad olid saali tulnud.

Žalgirise meediainimesed tegid Kriisaga ka lühikese eesti keelse intervjuu, kus noormehe käest küsiti, mis olid võidu võtmed, mis ta arvab saadud MVP auhinnast ning millised on tema plaanid järgmisteks hooaegadeks Kaunases.

Eestlase vastuseid saab vaadata siit:

scroll to top