Treier naasis Montegranaro võidumängus platsile, Jurkatamm ja Ravenna said kaotuse

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Itaalia esiliiga 21. voorus käisid pühapäeval väljakul Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubid. Kui Treieri Montegranaro XL Extralight sai kirja järjekordse võidu, siis Jurkatamme Ravenna OraSi pidi leppima kaotusega.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight pikendas oma võiduseeria juba 10-mänguliseks, alistades võõrsil Piacenza Bakery 75:72 (20:18, 15:14, 24:23, 16:17).

Kolm eelmist mängu põlveprobleemi tõttu vahele jätnud Treier pääses esmakordselt väljakule 2.28 enne avaveerandi lõppu ja viskas järgmise ühe minuti ning 54 sekundi jooksul mööda ühe kolmepunktiviske ja tegi ühe vea, misjärel suundus taas pingile. Montegranaro võitis avaveerandi 20:18 ning juhtis poolajaks 35:32.

Viimase veerandaja alguses pääses Montegranaro 10 silmaga ette (67:57), kuid Piacenza vastas 11:0 spurdiga ja 4.40 enne mängu lõppu oli külalismeeskond ühepunktilises kaotusseisus. Piacenza sai eduseisu nautida kõigest 17 sekundit, sest siis pääses Montegranaro Jeremy Simmonsi vabavisetest taas ette. Piacenza jõudis korraks veel 69:69 viigini, kuid viimase 2 minuti jooksul püsis Montegranaro ühe-kahe korvi võrra ees.

Treier teisel poolajal enam platsile ei saanud ning eestlase arvele jäigi ainult üks mööda visatud kolmepunktivise ja üks isiklik viga.

Montegranaro parim skooritegija oli LaMarshall Corbett, kes kogus 19 punkti. Piacenza resultatiivseim oli 18 punkti visanud Alan Voskuil.

Mikk Jurkatamm ja tema kodumeeskond Ravenna OraSi jäid võõral väljakul alla Forli Unieurole 73:93 (21:29, 18:20, 18:24, 16:20).

Avaveerandi 8 punktiga kaotanud Ravenna jäi poolajaks taha 39:49. Jurkatamm sai esmakordselt platsile 1.17 enne avaveerandi lõppu ning jõudis esimese 20 minutiga visata ühe punkti, võtta ühe lauapalli ja teha ühe vaheltlõike ning ühe vea.

Eestlane naasis väljakule 3 minutit enne kolmanda veerandaja lõppu, kui Ravenna oli taga 53:66. Eestlase koduklubi kaotas kolmanda veerandi 18:24 ja läks viimasele neljandikule vastu juba 57:73 kaotusseisus. Viimasel veerandil kasvas vahe veelgi ning Ravennal tuli vastu võtta 20-punktiline kaotus.

Jurkatamme arvele kogunes mängu lõpuks 14,5 minutiga 2 punkti (vabavisked 2/4), 2 lauapalli, 2 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel samuti 2 viga.

Ravenna resultatiivseim oli Adam Smith, kes viskas üleplatsimehena 28 punkti. Jacopo Giachetti viskas võitjate kasuks 19 punkti.

Montegranaro hoiab Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis 17 võidu ja 4 kaotusega 16 meeskonna konkurentsis 2. kohta. 10. kohale langenud Ravennal on kirjas 9 võitu ja 12 kaotust.