Tormihoiatus Pärnule play-off’iks? Kalev/TLÜ andis Raplale korraliku lahingu

-Joonas Šein | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas toimus kolmapäeval üks mäng, milles Rapla Avis Utilitas võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d. Kodumeeskond võitis korviderohke avaveerandi 29:27, aga leidis end poolajaks seitsmepunktilisest kaotusseisust. Rapla jõudis viimaseks neljandikuks viigini, kuid Kalev/TLÜ suutis sammu pidada ning 3.55 enne kohtumise lõppu oli seis 81:81. Sealt edasi tegi Rapla 6:0 spurdi ja kerget initsiatiivi hoides teeniti kokkuvõttes 96:87 võit.

Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ 96:87 (29:27, 13:22, 22:15, 32:23)

Visketabavuses jäi Rapla 50% – 43% peale. Lauavõitluse võitis Kalev/TLÜ 43:33 (ründelaud 20:11). Korvisööte andis Rapla rohkem 29:17 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 11:5. Pallikaotuseid kogunes Raplal 10, Kalev/TLÜ-l 16.

Joonas Šein kerkis Rapla parimaks 21 punkti (kolmesed 5/6), 3 korvisöödu ja 4 vaheltlõikega. Al-Wajid Aminu tegi kaksikduubli 19 punkti ja 10 lauapalliga ning Roberts Freimanis kogus 16 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu. Saimon Sutt lisas 14 punkti ning Brandon Childress 10 punkti ja 5 korvisöötu.

Parker Van Dyke oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 21 punkti ja 5 lauapalliga. Antonio Williams järgnes 18 punkti, 4 lauapalli ja 9 korvisööduga ning Karl-Johan Lips ja Ivo Van Tamm tõid võrdselt 13 punkti, kes said kätte veel vastavalt 6 ja 8 lauapalli. Jeremy McLaughlin tegi kaksikduubli 11 punkti ja 12 lauapalliga.

Paf Korvpalli Meistriliigas peetakse põhiturniiri viimased kolm mängu ära laupäeval, 17. aprillil, kui vastamisi on Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas, TalTech – Pärnu Sadam, Tartu Ülikool Maks & Moorits – Tallinna Kalev/TLÜ.

Play-off mängudega tehakse algust 19. aprillil. Veerandfinaalides kohtuvad Pärnu Sadam – Tallinna Kalev/TLÜ, Rapla Avis Utilitas – Tartu Ülikool Maks & Moorits ja Rakvere Tarvas – TalTech. Poolfinaalis on koha taganud põhiturniiri võitja BC Kalev/Cramo.