Tugeva avapoolaja teinud Kalev/Cramo võttis Vinalesi eestvedamisel hooaja 20. võidu

-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti neljapäeval ära üks mäng, milles BC Kalev/Cramo teenis koduplatsil veenva võidu Rapla Avis Utilitase üle.

BC Kalev/Cramo – Rapla Avis Utilitas 92:68 (27:16, 26:17, 14:22, 25:13)

Kohtumise esimesed seitse minutit kulgesid tasavägiselt, aga seisult 16:16 tegi Kalev/Cramo 11:0 spurdi. Devaugntah Williams tõi Rapla teise veerandaja alguses küll seitsme punkti kaugusele, ent Kyle Vinalese abiga suurendasid kalevlased järk-järgult vahet ja Aigars Škele kaugviskest võideti poolaeg 53:33.

Kolmandat veerandaega alustas aga Rapla koguni 13:0 spurdiga, millest kuus silma sai kirja Indrek Kajupank. Kodumeeskond hoidis initsiatiivi, aga külalised suutsid mitmel korral kaotusseisu vähendada kümnest punktist väiksemaks. Vinalese ja Tanel Kurbase punktidest suurendas Kalev/Cramo edumaa viimaseks neljandikuks siiski 67:55 peale. 10:2 spurdi toel pääses Kalev/Cramo 5.52 enne lõppu 19 punktiga ette ja paar minutit hiljem viis Škele omad 86:66 juhtima. Ülejäänud kolme minutiga sai Rapla vaid kaks punkti juurde ning võõrustajad teenisid 24-punktilise võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 60% – 33% peale ja lauavõitlus võideti 38:34 (ründelaud 16:7 Raplale). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 19:13 ja pallikaotuseid kogunes neil samuti rohkem 13:10.

Kyle Vinales viskas üleplatsimehena Kalev/Cramo eest 23 punkti. Aigars Škele kogus 15 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu, Tanel Kurbas lisas 14 silma ja 4 lauapalli ning 10 punkti ja 5 lauapalli sai kirja Janari Jõesaar.

Viktors Iljins oli Rapla parim 15 punkti ja 7 lauapalliga. Indrek Kajupank tõi 14 punkti ja 5 lauapalli ning Rait-Riivo Laane, Devaugntah Williams ja Paulius Žalys viskasid 9 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval nelja mänguga. Vastamisi on Jurmala – BK Ventspils, Pärnu Sadam – VEF Riga, Tartu Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ ja BK Ogre – Rakvere Tarvas.