Eesti Maaülikool tõusis esiliiga liidriks, võidukas ka teine Tartu meeskond

-Joosep Russak | Foto: Siim Semiskar

Täna peeti meeste Saku esiliigas kaks mängu. Eesti Maaülikool/Scarcon alistas Tamsalu Los Toros/Taltech võistkonna ning tõusis vähemalt homseni ainuliidriks. Teises mängus kaotas G4S Noorteliiga võistkond ühele oma jälitajale, Tartu Kalev/Estikole.

Eesti Maaülikool/Scarcon – Tamsalu Los Toros/Taltech 92:77 (26:21, 15:19, 17:24, 34:13)

Esimene poolaeg kulges tasavägiselt ning kolmanda veerandaja lõpus pääses Tamsalu võistkond parimal juhul 61:53 juhtima. Sellele aga vastasid külalised Tartust võimsa 39:16 lõpuga ning võtsid kindla võidu ja tõusid vähemalt homseni esiliiga ainuliidriks. Ka statistikat vaadates oldi vastastest mõnevõrra paremad, viskeid tabati 48% täpsusega vastaste 36% vastu ning laud võideti 45:38.

Võitjate poolelt oli taaskord silmapaistvaim Joosep Russak, kelle arvele jäi 28 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Rander  Rainer Lille lisas 23 punkti ning Argo Orumaa 14 punkti, 9 lauapalli ja 6 söötu. Kaotajatest oli parim Aleksander Oliver Hint 17 punkti, 9 lauapalli ja 6 sööduga, paraku vedas teda alt visketabavus (seekord visked 15/4).

Eesti Maaülikool/Scarcon juhib nüüd turniiritabelit 12 võidu ja 3 kaotusega, võidu kaugusel on ühe mängu vähem pidanud KK Viimsi/Noto. Tamsalu Los Toros/Taltech on 8 võidu ja 8 kaotusega seitsmendal kohal.

Tartu Kalev/Estiko – G4S Noorteliiga 80:68 (15:20, 18:22, 27:11, 20:15)

Noorteliiga võistkond võitis küll esimese poolaja tulemusega 42:33, kuid kolmas veerandaeg kuulus väga kindlalt tartlastele, kes suutsid ka viimasel neljandikul oma edu kasvatada. Võitjad kaotasid küll lauavõitluse 33:42, kuid tabasid paremini viskeid (46% vs 36%), eelkõige korvi alt, ning jagasid ka rohkem korvisööte (24 vs 13).

Võitjatest oli parim Artur Liiv, kes viskas 22 punkti, võttis 11 lauapalli ja meelitas vastastelt välja 8 viga, talle sekundeeris 16 punktiga Marten Järvik. Kaotajatest paistis mitmekülgse mänguga silma Kasper Suurorg, tema arvele jäi 19 punkti, 6 lauapalli, 7 korvisöötu ja 9 väljameelitatud viga, paraku ei läbinud ka temal visked soovitud määral korvirõngast (19/5). Hea esituse tegi ka Ken-Martti Reinart, kes kogus 16 punkti ja 10 lauapalli.

G4S Noorteliiga jätkab 6 võidu ja 7 kaotusega kaheksandal kohal, kümnendal kohal paiknev Tartu Kalev/Estiko on küll kogunud ainult ühe võidu vähem, kuid neil on peetud rohkem mänge ja tabelis kirjas 11 kaotust.

Esiliiga jätkub homme, kui võistlustules on ülejäänud kaheksa meeskonda.