fbpx
Close

Jalatraumaga maadlev Sten Sokk: koondisest eemalejäämine oli raske otsus

-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval avaldatud 16-mehelises Põhja-Makedoonia ja Itaalia vastu mineva Eesti korvpallikoondise nimekirjas oli kõige suuremaks üllatuseks meie pikaaegse põhimängujuhi Sten Soku puudumine. Peatreener Jukka Toijala vihjas, et 30-aastane ja 184 cm pikkune Sokk on kimpus tervisega ning sama kinnitas ka mängumees ise, kui Korvpall24.ee tabas ta BC Kalev/Cramo 92:68 võidumängu järel Rapla Avis Utilitase vastu.

Rapla vastu 18,5 minutit väljakul viibinud ja selle ajaga 4 punkti ja 2 resultatiivset söötu kogunud Sokk kinnitas, et teda vaevab kannakõõluse vigastus ning hetkel mängib ta läbi valu. “Oleme proovinud ühtemoodi, oleme proovinud teistmoodi, aga pidevalt on halvemaks läinud. Käisime arsti konsultatsioonil ja füsioterapeutidega tegime selle raske otsuse, et ühel hetkel on vaja kümnepäevane kuni kahenädalane paus teha. Kahjuks langeb see just eesootava koondiseakna peale. Kahest halvast otsusest tuli natuke vähem halb valida,” selgitas Sokk.

Kalev/Cramot ootab enne koondiseakent ees kaks kohtumist VTB Ühisliigas, kui esmaspäeval sõidetakse külla Krasnojarski Jenisseile ja kolmapäeval liiga suurfavoriidile Moskva CSKA-le. Seejärel on klubil peaaegu kaks nädalat pausi, mida Sokk loodab trauma ravimiseks kasutada. “Kui me Moskvast tagasi jõuame, siis ilmselt samal päeval tehakse mulle süst. Siis ei tohi jalg nädal aega kindlasti põrutada saada, edasi vaatame juba jooksvalt. Arst soovitas küll kahenädalase pausi teha, aga meil on juba 26. veebruaril Rakvere Tarvaga mäng ja 29. on (võõrsil Kaasani) Unicsiga. Peame vaatama, kuidas jalg ravile allub. Liigutama peab nagunii koguaeg, aga kontakti ja põrutada ei tohi saada,” selgitas mängujuht.

“Igal juhul oli (koondisest eemalejäämine) raske otsus,” kinnitas Sokk raske südamega ja lisas: “Praegu mängin hambad ristis kuni sinna Moskva mänguni, aga kahjuks peab selle ravipuhkuse nagunii hooaja sees veel ära tegema. Nagu juba ütlesin, siis kahjuks langeb see koondiseakna peale.”

Kui Sokk puudu, siis mängujuhi positsioonil on 16 mehe hulgas Rapla 26-aastane tagamees Rait-Riivo Laane, Hispaania esiliigas palliv 20-aastane Kristian Kullamäe ja Kaunase Žalgirise duubli eest Leedu esiliigas häid esitusi tegev 19-aastane Kerr Kriisa. Sokk usub, et meeskond tuleb tema puudumisel toime: “Ma otseselt probleemi ei näe. Viimatises aknas Serbia ja Gruusia vastu said nad ilusti hakkama. Võib-olla mõjub (minu puudumine) isegi hästi. Usun, et meil on piisavalt hea tasemega kutid, et siit on võimalik kaks võitu võtta. Igal juhul hoian neile pöialt!”

Neljapäevast Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängu Rapla Avis Utilitase vastu pidas Sokk raskeks, kuigi lõpuks venis vahe 24-punktiliseks. “Rapla on hea võistkond ja olenemata olukorrast mängib alati lõpuni. Me teise poolaja alguses muutusime natuke laisaks ja lasime paar ründelauda võtta, paar kerget korvi visata ja rohkem tänapäeva korvpallis polegi vaja, et olukorda natuke närviliseks teha,” vihjas Cramo varumängujuht olukorrale, kus Rapla vähendas vahe taas kümne punkti juurde.

Sokk oli kindlalt seda meelt, et vaheldumisi VTB Ühisliigas ja Eesti-Läti liigas mängides ei lasta ennast vastaste kõikuvast tasemest mõjutada: “Treeneritebrigaad ei lase sellel juhtuda. Valmistume igaks mänguks ühtemoodi. Pole vahet, kas see on VTB liiga mäng või Eesti-Läti mäng. Sel aastal pole väga suurt probleemi olnud. Aga tõesti see nii on, et üldjuhul valmistume igaks mänguks samamoodi. Mõnikord on lihtsalt osadeks mängudeks vähem aega valmistuda.”

scroll to top