Jurkatamm ja Konontšuk teenisid kaotused, hea mängu teinud Teder aitas omad kindla võiduni

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid täna varahommikul võistlustules nii Taavi Jurkatamm kui ka Artur Konontšuk. Paraku tuli mõlema eestlase kodumeeskonnal vastu võtta kaotus.

Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles kaotas võõral väljakul Marshall Thundering Herdile 58:72 (29:35). Konontšuki lähiviske järel oli seis veel viigis 56:56, kuid mängu lõpp kuulus võõrustajatele.

Algviisikus alustanud Konontšuki arvele jäi 34 minutiga 6 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 0/1), üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Southern Miss on sel hooajal kogunud seitse võitu ja 17 kaotust. USA konverentsis (C-USA) jagab meeskond kolme võidu ja kaheksa kaotusega 12.-13. kohta.

Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons võõrustas Pacific Tigersit, kellele jäädi alla 48:60 (13:29). Avapoolajal vaid 13 punkti visanud San Francisco jõudis 12 minutit enne lõppu nelja silma kaugusele, kuid kaotusseisust ei õnnestunud enam välja tulla.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule 14 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele üks punkt (vabavisked 1/4), 6 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

San Franciscol on nüüd kirjas 16 võitu ja üheksa kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) on nad kogunud viis võitu ja viis kaotust, millega jagatakse kuuendat kuni seitsmendat kohta.

NJCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Johanna Eliise Teder aitas South Plains Lady Texansi järjekordse võiduni, kui koduväljakul alistati 90:42 (20:11, 15:12, 26:12, 29:7) Clarendon Bulldogs.

Algviisikus platsile pääsenud Teder mängis 32 minutit, mille jooksul viskas 13 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 1/6, vabavisked 4/4), võttis 6 lauapalli, andis mängu parimana 9 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Eestlanna arvele kogunes ka üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

NJCAA esimese divisjoni tugevaimaks naiskonnaks hinnatav South Plains on käimasoleval hooajal võitnud kõik 26 kohtumist. Oma konverentsis (Western Junior College Athletic Conference) on nüüd võidetud 10 mängu.