fbpx
Close

Üle poole meeskonna punktidest visanud Rayman ja Kivi aitasid Tartu võidule, Rapla pani tugeva lõpuga paremuse maksma

Avatar
-Will Rayman | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval kaks Eesti klubide vahelist kohtumist. Tugeva avaveerandi teinud Tartu Ülikool Maks & Moorits alistas võõrsil TalTechi ning viimase neljandiku hea esituse toel võitis Rapla Avis Utilitas koduseinte toel Tallinna Kalev/TLÜ-d.

Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ 92:76 (26:24, 13:19, 25:21, 28:12)

Visketabavuses jäi Rapla 55% – 42% peale. Lauavõitlus kuulus Kalev/TLÜ-le 33:28 (ründelaud 12:7). Korvisööte andis Rapla rohkem 22:12 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 8:5. Pallikaotuseid kogunes Kalev/TLÜ-l 19, Raplal 14.

Roberts Freimanis kerkis Rapla poolelt üleplatsimeheks 26 punkti ja 7 lauapalliga. Sven Kaldre lisas 17 silma ning Al-Wajid Aminu järgnes 13 punktiga. Mario Ihring sai kirja 12 punkti ja 6 korvisöötu.

Brandis Raley-Ross oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 20 punktiga. Karl-Johan Lips tõi 19 punkti ja võttis 9 lauapalli ning Siim-Markus Post lisas 11 punkti ja 5 korvisöötu.

“Loomulikult, seis mängupilti ei peegelda. Jõudsin minut enne lõppu Jaak Karp’ile öelda, et toore ja mitte üle keskmise mänguga tuli võit. See on üllatus, aga väike kordaminek ikka. Mängujuht Mario Ihring päris terve pole ja proovisime teda hoida kaks-kolm minutit korraga, et vältida uue trauma riske. Puhtakujulist keksmängijat praegu meil pole. Al-Waijd Aminu on küll kõige pikem, aga ta on pigem positsioon 4-5 ja mitte 5. Proovisime läbi nende pick and roll’i kaitse rünnata ja Roberts Freimanist loomulikult korvi all leida, kus ta on suhteliselt kindel. Esimene poolaeg toimis see väga hästi, teisel kadus tema leidmine nagu ära,” rääkis Rapla meeskonna peatreener Toomas Annuk Inspira vahendusel antud intervjuus.

“Korvpall nagu ikka, asi peab olema balansis – kui Roberts teeb korvi alt, siis hakkavad vastased rohkem kokku tõmbama ja saab välja sööta ning tulevad tagant kolmesed. Arvan, et päris suur osa nendest kolmestest tulidki tänu sellele, et Roberts korvi all hästi toimetas. See oli plaan, et mitte ainult korvi all toimetada, vaid läbi korvialuse mängu leida perimeetri peal mängijaid üles. Enamik võite on ikka võistkonna võidud. Olen alati seda meelt, et meeskond võidab üheskoos ja kaotab üheskoos. Personaalsed esitused väga harva viivad võidule. Kahjuks ühe korra see aasta kogesime seda, aga ma usun ikka võistkondlikku mängu rohkem.”

Hiljuti lahkus Raplast keskmängija Fahro Alihodzic ning seni pole talle veel asendust leitud. “Radarile on kaks meest jäänud. Enne mängu Jaak suhtles ka agentidega. Äkki tuleb mõne päeva pärast või hakkab keegi liikuma siiapoole. Praegu kaks valikut on jäänud: üks leedu kutt ja üks ameeriklane. Näis, kuidas tingimustes kokkuleppele saame,” täpsustas Annuk olukorda.

Palju varu veel Rapla meeskonnal on? “Arvestades seda keerulist hooaja algust, mis on seotud koroonaga, siis arvan, et me pole veel 75% pealgi. Samuti ka koosseisu probleemid. Mitte ainult meeste puudumine, vaid on päris mitmeid mehi, kes võib-olla pole sellist vastutust veel sellel tasemel kandnud. Nende mängu toomine on eesmärk. Tahaks ikkagi loota, et kunagi jõuame kõik ühele lainele, nii noored, vähem nooremad, samas ka vähema kogemusega, aga ka veteranmängijad. Arvan, et pikk maa on veel minna,” lisas Annuk.

TalTech – Tartu Ülikool Maks & Moorits 67:79 (11:22, 14:13, 19:15, 23:29)

Tartu jäi visketabavuses 49% – 38% peale. Lauavõitlus jäi 35:35 viiki (ründelaud 9:8 TalTechile). Korvisööte andis rohkem TalTech 19:14 ning ka vaheltlõikeid tehti enim 6:4. Pallikaotuseid kogunes TalTechil 13, Tartul 11.

William Rayman viskas Tartu parimana 21 punkti ja võttis 9 lauapalli. Robin Kivi lisas 20 silma ja sai kätte 5 lauapalli ning Channel Banks tõi 13 punkti ja võttis 4 lauapalli.

Jaan Puidet ja Oliver Metsalu olid TalTechi parimad 15 punktiga, kes võtsid veel vastavalt 7 ja 9 lauapalli. Kristjan Kangur kogus 12 punkti ja Indrek Kajupank järgnes 9 punkti ja 5 korvisööduga.

Läti klubidest alistas BK Ogre 94:77 BK Liepaja ja BK Ventspils oli 113:90 parem Valmiera Glass/VIA-st. Päeva viimases mängus võõrustab VEF Riga Latvijas Universitate’i.

Pühapäeval, 25. oktoobril leiab Paf Eesti-Läti korvpalliliigas aset üks mäng, milles Pärnu Sadam võõrustab Rakvere Tarva meeskonda.

scroll to top
Inline
Inline