fbpx
Close

Ülekaalulise Sten Olmre esimene trenn Pärnus: alguses näidati näpuga ja naerdi, pärast tahtsid kõik sõbrad olla

-Sten Olmre debüüthooajal kõrgliigas | Foto: Siim Semiskar

-Sten Olmre debüüthooajal kõrgliigas | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis seekordses saates TalTechi tagamängija Sten Olmre, kellest vabalt oleks võinud saada ka Eesti järgmine Mart Poom.

“Ma läksin jalgpallitrenni 5-aastaselt ja 8 aastat käisin igapäevaselt jalgpalli mängimas,” rääkis 24-aastane ja 190 cm pikkune Olmre. Tema sõnul hakkas jalgpall ühel hetkel ennast ammendama ja tekkis kerge igavus, kuna FC Flora omavanuste esindusmeeskonna väravavahina tuli ette palju tühja seismist.

Korvpall tuli poisil hästi välja ning tundus uue ja huvitava väljakutsena. “Mu isa ja ema mängisid korvpalli ja käisin isaga saalis kaasas. Kodus oli meil korv ja sai niisama loopida. Ma arvan, et mul on teatav sportlik andekus, et asjad hakkavad kiirelt külge,” sõnas mängumees. Olmre lisas: “Aga mingit tunnet, et ma nüüd elu lõpuni olen korvpallur, seda ei olegi tegelikult kunagi tekkinud.”

Eesti noorte meistrivõistlustel Nõmme Spordikooli särgis “Möödaviske” saatejuhi Siim Semiskar käe all esimesed mängud teinud Olmre kolis seejärel Pärnusse, kus tema korvpallurikarjäär võttis tõsisema hoo üles Rait Käbini juhendamisel.

“Mäletan oma esimest trenni Pärnus kuulsal “lastekal”. Mina ei teadnud mitte kedagi ja keegi ei teadnud mind. Enamus olid 1996-97 sündinud poisid, minuvanuseid väga ei olnud (Olmre on 1995 sündinud – toim.). Ma olin kõigist peajagu pikem ja viisakalt öeldes ülekaalus. Alguses kõik naersid ja näitasid näpuga ning sõbralik see õhkkond polnud. Kui trenn hakkas peale ja ma kõigil koti täis ladusin, tahtsid kõik sõbrad olla. Nii see hakkas minema,” meenutas Olmre humoorikalt.

Oma neljandal Pärnu hooajal tegi Olmre 16-aastasena debüüdi ka kõrgliigas, kui esimesel hooajal kogus KK Pärnu ridades 22 mänguga keskmiselt 16 minutit, 3,4 punkti ja 2,3 lauapalli.

Kuula saadet:

scroll to top