Üleplatsimees Tormi Niits vedas Rakvere tasavägises mängus TalTechi üle võidule

-Tormi Niits | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas peeti pühapäeval ära üks mäng, milles läksid vastamisi Rakvere Tarvas ja TalTech. Kodumeeskond tegi vägeva avaveerandi, kui läks 17 punktiga juhtima, aga TalTech suutis teise veerandaja veelgi suuremalt võita ning koos Eric Schmalzi tabava lähiviskega, kusjuures samal ajal leidis saalis aset voolukatkestus, mindi poolajale 42:41 eduseisus. Kolmandal veerandajal oli jällegi Rakvere paremini valmis ja haarati 11-punktiline edumaa. TalTech püsis küll tihedalt kannul ja korra õnnestus vahe minimaalseks vähendada, ent enamaks võimelised ei oldud.

Rakvere Tarvas – TalTech 90:77 (28:11, 13:31, 27:15, 22:20)

Visketabavuses jäi TalTech 48% – 46% peale. Lauavõitluse võitis Rakvere 42:35 (ründelaud 15:9). Korvisööte andis Rakvere rohkem 21:19 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 11:6. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 11, TalTechil 16.

Tormi Niits viskas Rakvere parimana 25 punkti ja võttis 6 lauapalli. Egert Haller lisas 21 punkti ning Kristaps Gluditis sai kirja 15 punkti, 6 lauapalli, 3 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget.

Oliver Metsalu oli TalTechi resultatiivseim 19 punkti ja 7 lauapalliga. Tanel Sokk tõi 14 punkti, 4 lauapalli ja andis 8 korvisöötu ning Indrek Kajupank lisas 13 punkti. Karl Andres Matute Perneri nimele jäi 11 punkti ja 7 lauapalli.

Paf Korvpalli Meistriliiga jätkub teisipäeval, 9. märtsil, kui Pärnu Sadam võõrustab Rakvere Tarva meeskonda. Samal päeval on Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kohtumas ka Rapla Avis Utilitas ja BC Kalev/Cramo.