Lewis ja Keene aitasid Kalev/Cramo lõpuminutitel Ühisliigas teisele järjestikusele võidule

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval jätkas BC Kalev/Cramo VTB Ühisliiga hooaega, kui koduses Kalevi Spordihallis võõrustati tabeli keskel paiknevat Saraatovi Avtodori. Terve kohtumise jooksul kerget initsiatiivi omanud Cramo võttis lõpuminutitel olulise 85:77 (16:15, 20:16, 25:20, 24:26) võidu.

Avaveerandajal ei hiilanud kumbki meeskond visketabavusega, ent Cramo võitis Marcus Keene`i kolme kaugviske toel esimese perioodi 16:15.

Teisel mänguperioodil jätkus külaliste punktipõud, kui Chavaughn Lewise korv veerandaja keskel viis kodumeeskonna 30:19 juhtima. Saraatovi mängumehed panid seejärel kokku 10:3 vahespurdi, kuid poolajapausile mindi Lewise lähiviske järel Cramo 5-punktilises eduseisus. Seejuures viskas Avtodor avapoolajal vaid 29%-lise täpsusega (11/37).

Kolmanda veerandaja keskel õnnestus külalistel hetkeks kohtumine viigistada (42:42), ent kalevlaste 4 kaugviset viimase nelja minutiga suurendasid enne otsustavat veerandaega vahe kümnele punktile (61:51).

Otsustaval mänguperioodil hoidsid väljakuperemehed eduseisu, kuni Markel Starksi korv viigistas kohtumise 71:71 (3.21 lõpuni). Viimastel minutitel võtsid kalevlaste ridades mängu enda peale Lewis ja Keene, kes viskasid Cramo viimased 14 punkti ning tüürisid meeskonna hooaja viienda võiduni. Cramo hoidis vastased 34%-lise tabavuse peal ning võitis sellest tulenevalt ka lauavõitluse 50:40.

Chavaughn Lewis tõi üleplatsimehena 26 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisöötu. Viis kaugviset tabanud Marcus Keene lisas 23 silma. Võimsa pealtpanekuga hiilanud Janari Jõesaar oli 13 punkti ja 9 lauapalliga lähedal kaksikduublile. Devin Thomas noppis 12 punkti kõrvale 7 lauapalli.

Gian Clavell viskas Avtodori resultatiivseimana 18 punkti. Markel Starks panustas 17 punkti ja 7 korvisöötu. Željko Šakic ja Dušan Ristic tõid vastavalt 14 ja 13 silma.

Tänase võiduga kümnendale kohale tõusnud Kalev/Cramo (5-12) kohtub laupäeval, 13.märtsil, koduväljakul liigatabeli teisel real asuva Kaasani Unicsiga (14-4).