Resultatiivse mängu teinud Puidet ja Real Valladolid teenisid alagrupiturniiri viimases voorus kaotuse

-Jaan Puidet | Foto: Carramimbre CBC Valladolid Facebook

Jaan Puideti ja Martin Paasoja koduklubi Real Valladolid pidi Hispaania esiliiga alagrupiturniiri viimases voorus tunnistama koduväljakul Burgose Tizona 108:100 (26:32, 25:18, 28:23, 29:27) paremust, kuid teenisid koha järgmises voorus.

Pingilt alustanud Puideti arvele jäi 22 minutiga 11 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/6), kolm lauapalli ja kolm isiklikku viga. Real Valladolidi ja kogu kohtumise parimaks korvikütiks kerkis 23 punktiga Antoine Mason ning 19 silmaga panustas eestlaste koduklubi võitu ka Jose Martin Monzon.

Võidu võtnud Burgose kasuks viskasid koguni kolm meest üle 20 punkti. Resultatiivseimaks tõusnud Ayoze Alonso Ruizi arvele jäi 22, ning Kristopher Josephi ja Alberto Ruiz de Galarreta 20 silma.

Poole hooaja pealt Real Valladolidiga liitunud Puidet on Hispaania esiliigas teinud kaasa 9 mängus ning toonud neis 21,5 minutiga keskmiselt 7,4 punti, võtnud 2,7 lauapalli ja jaganud ühe resultatiivse söödu.

Detsembri alguses vigastada saanud Martin Paasoja jõudis Hispaania tugevuselt teises sarjas enne vigastuspausi mängida 6 kohtumist. Keskmiselt 20 minutiga suutis eestlasest tagamängija visata 4,5 punkti, võtta 2,2 lauapalli, anda ühe tulemusliku söödu ja teha ühe vaheltlõike.

Hispaania esiliiga A-grupis 9 võidu ja 7 kaotusega neljandaks jäänud Real Valladolid hakkab järgmises voorus püüdma play-off kohta. Mängud kaheksa parima võistkonna välja selgitamiseks hakkavad pihta 19. märtsist.