Üllatused Tartust, esiliiga liidrite hulka kuuluv Eesti Maaülikool kaotas linnarivaalile ning Tartu Ülikool alistas Tamsalu

-Silver Leppik | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval oli esiliigas Tartu päev, mõlemad mängud peeti taaralinnas ning korraga olid võistlustules kolm kohalikku võistkonda. Üllatused ei jäänud samuti tulemata. Suurima neist valmistas Tartu Kalev/Estiko, kes alistas liidrite hulka kuuluva Eesti Maaülikool/Skarcon meeskonna. Turniiritabelis endast kõrgema võistkonna võitmisega sai hakkama ka Tartu Ülikool/Kuremaa SK, kes alistas Tamsalu Los Toros/Taltech tiimi.

Tartu Kalev/Estiko – Eesti Maaülikool/Skarcon 80:76 (18:27, 14:17, 24:17, 24:15)

Mängu esimene poolaeg suuremat üllatust ei ennustanud. Maaülikooli meeskond läks kiirelt 21:4 juhtima ning poolaeg lõpetati eduseisul 44:32. Teist poolaega alustas aga Tartu Kalev 13:0 spurdiga ning sealt edasi jätkus üsna võrdne mäng. Viimase veerandaja keskel suutis Maaülikool veel 65:58 ette rebida, kuid sellele vastasid kalevlased 12:0 spurdiga. Lõpp kujunes tasavägiseks, 11 sekundit enne lõppu viisid Silver Leppiku vabavisked Tartu Kalevi 79:76 juhtima, vasturünnakul eksis kolmesel Joosep Russak ning Artur Liivi vabavise vormistas lõppseisuks 80:76.

Võitjad olid vastastest paremad lauavõitluses (53:44) ning meeskondlikumast mängust annab tunnistust 23 korvisöötu konkurentide 11 vastu. Tartu Kalevi parim korvikütt oli vanameister Silver Leppik, kes viskas 26 punkti, lisaks 6 lauapalli. Suurepärase partii tegi ka keskmängija Artur Liiv, kelle arvele jäi 21 punkti ja 15 lauapalli. Veel üks Tartu legend, Marek Doronin, panustas võitu 9 punkti, 6 lauapalli ja 3 korvisöötu. Maaülikooli vedasid põhiliselt kaks meest – Joosep Russaku arvele jäi 30 punkti ja 6 lauapalli, Randel Rainer Lille lisas 20 silma.

Tartu Kalev/Estiko on turniiritabelis nüüd 8 võidu ja 11 kaotusega esimesena play-offide kohalt väljas ehk üheksas. Eesti Maaülikool/Skarcon jätkab 14 võidu ja 5 kaotusega teisel kohal.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK – Tamsalu Los Toros/TalTech 80:62 (14:16, 16:27, 27:9, 23:10)

Sarnaselt teisele mängule oli siingi kaks täiesti eriilmelist poolaega. Avapoolaja võitis Tamsalu kindlalt 43:30. Kolmas veerandaeg aga kuulus ülivõimsalt Tartu Ülikooli meestele. Viimasel mänguneljandikul Tamsalu mehed enam toibuda ei suutnudki ning tartlased võtsid kodusaalis üsna kindla võidu.

Statistika põhjal tartlased üheski elemendis vastastest mäekõrguselt üle ei olnud. Väike ülekaal valitses pea igas olulisemas näitajas. Huvitava faktina võib välja tuua selle, et Tamsalu mängijad teenisid kogu mängu peale ainult 4 vabaviset.

Võitjate poolelt oli resultatiivseim Patrik Saal 18 punktiga, lisaks 7 lauapalli. Sten Lillemägi panustas võitu 17 punkti, Kristofer Veismann 11 ja Sverre Aav 10 silma. Kaotajatest olid parimad Janar Aniste 17 punkti ja 7 lauapalliga ning Aleksander Oliver Hint 16 punkti ja 9 lauapalliga.

Tamsalu jätkab 9 võidu ja 10 kaotusega seitsmendal kohal ning Tartu Ülikool on 6 võidu ja 13 kaotusega kümnendal tabelireal.