fbpx
Close

VÄGEV! Juuli lõpus Eestis toimuvale turniirile tulevad Läti ja Leedu koondised

Avatar
-Rain Veideman mängus Leedu vastu 2015. aasta EM-finaalturniiril Riias | Foto: Siim Semiskar

Eesti Korvpalliliit korraldab 100. juubeliaasta raames sõprusturniiri, millest võtavad osa Eesti, Läti ja Leedu meeste rahvuskoondised. Võistlus kannab sümboolselt nime Balti keti karikas. Täna kinnitas oma osavõtu kolmekordne Euroopa meister Leedu, Läti alaliidult oodatakse veel viimast jah-sõna. Mängud peetakse 24.-26. juulil Tallinnas.

Korvpalliliidu president Jaak Salumets sõnas, et eelkõige soovitakse korvpallipublikule pärast pikka pausi taas emotsiooni pakkuda. „Seisak spordimaastikul venis eriolukorra tõttu pikaks ja mis seal salata, see lõi sassi ka kogu meie juubeliaasta programmi. Sellele vaatamata oleme otsustanud ellu kutsuda Balti keti karika, mis ühelt poolt tähistab Eesti korvpalli auväärset sünnipäeva, aga teiselt poolt paneb aluse uuele ajastule Balti riikide korvpallialases koostöös. Loodame, et turniirist kasvab iga-aastane traditsioon.“

Leedu alaliidu peasekretär Mindaugas Špokas lisas: „Meil on suur rõõm, et saame keerulisel ajal pidada sõprusmänge lähinaabritega. Seda soovis väga ka meie koondis peatreener. Samuti on tänuväärne, et turniir toimub Eesti korvpalli 100. sünnipäeva auks ja me saame tähistamisest osa võtta.“

Kuigi saalidesse ei tohi Vabariigi Valitsuse ettekirjutuste järgi hetkel rohkem kui 500 pealtvaatajat lubada, saavad suures korvpallipeost osa kõik huvilised. „Meediapartnerite toel näeb turniiri kõiki mänge otseülekandes Delfi TV-s ja Telia Inspira telekanalis,“ lisas president.

Leedu korvpallikoondis on maailma absoluutne tipp: Euroopa meistrivõistlustelt on aastate jooksul kogutud kolm kulda (1937, 1939, 2003), kolm hõbedat (1995, 2013, 2015) ja üks pronks (2007), olümpiamängudelt kolm pronksi (1992, 1996, 2000) ja maailmameistrivõistlustelt üks pronks (2010).

Koduväljakul kohtusime Leeduga viimati 1998. aasta lõpus peetud EM-valikmängus, vastased jäid toona peale 91:60. Läti meeste rahvuskoondist käis Eestis 2014. aasta suvel, kui meie mehed võitsid Valgas peetud sõpruskohtumise 72:60.

Leedu koondise koosseis juulis toimuval sõprusturniiril:

Mantas Kalnietis
Lukas Lekavicius
Rokas Jokubaitis
Marius Grigonis
Tomas Dimša
Rokas Giedraitis
Deividas Sirvydis
Edgaras Ulanovas
Arnas Butkevicius
Tadas Sedekerskis
Gytis Masiulis
Eimantas Bendžius
Arnoldas Kulboka
Arturas Gudaitis
Marek Blaževic
Laurynas Birutis

scroll to top
Inline
Inline