Vajalikel hetkedel kaugviskeid tabanud TalTech lõpetas kolmemängulise kaotusteseeria

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära kaks mängu. Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas TalTechi meeskonda ning sellest kujunes pingeline matš. Võõrustajad juhtisid veel neljanda veerandaja alguses seitsme punktiga, kuid Jaan Erik Lepp ning Jaan Puidet vähendasid kaugvisetega vahet ja kohtumise viimasel minutil valusa lauapõrkest kolmepunktiviske tabanud Kristjan Kangur aitas omadel lõpetada kolme mängu pikkuse võitudeta seeria. Läti klubide vahelises matšis alistas VEF Riga võõrsil 95:81 BK Liepaja.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – TalTech 64:71 (17:23, 25:21, 15:11, 7:16)

Visketabavuses jäi TalTech 42% – 39% peale. Lauavõitlus kuulus Tartule 36:32 (ründelaud 13:9). Korvisööte jagas rohkem TalTech 19:10 ning vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 9:4. Pallikaotuseid kogunes TalTechil 19, Tartul 22.

Jaan Puidet tõi TalTechi kasuks 12 punkti ja võttis 5 lauapalli. Karl Andres Matute Perner lisas 10 silma ja sai kätte 5 lauapalli. Tanel Sokk, Erik Keedus ja Kristjan Kangur jõudsid kõik 9 punkti peale.

Tartu poolelt viskas William Rayman 13 punkti ja võttis ka 13 lauapalli. Patrik Saal kogus 11 ning Hendrik Eelmäe 9 punkti. Channel Banks järgnes 8 punkti ja 4 korvisööduga.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimub järgmine mäng reedel, 6. novembril, kui BK Ogre võtab vastu Valmiera Glass/VIA. Eesti klubid on taas võistlustules päev hiljem, mil Rapla Avis Utilitas võõrustab Rakvere Tarva meeskonda ning Tallinna Kalev/TLÜ kohtub BC Kalev/Cramoga. Läti klubidest on samal mängupäeval vastamisi Latvijas Universitate – BK Ventspils.