Valga-Valka sähvatas korra kolmandal veerandajal, aga sai ikkagi kindla kaotuse; VEF oli lähedal libastumisele

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära kaks mängu, milles Jurmala teenis võõrsil kindla võidu BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa üle ning Riia VEF suutis tugeva viimase neljandiku toel BK Liepaja seljatada.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Jurmala 65:87 (11:26, 26:27, 10:17, 18:17)

Valga-Valka läks mängu 5:2 juhtima, aga Jurmala vastas ligi nelja minutiga 16:0 spurdiga. Kodumeeskond suutis üksiku korviga vastata ning avaveerand kaotati 15 punktiga. Kolm minutit hiljem oli vahe paisunud juba 22-punktiliseks, kuid seisult 30:49 sattus suurepärasesse viskehoogu 16-aastane Ricards Daniels Vanags, kes tabas kolm järjestikust kaugviset, mille seas ka üks realiseeritud vabavise. Nii suutsid võõrustajad kaotusseisu veel viisakana hoida ja poolajaks juhtis Jurmala 53:37.

Kolmanda veerandaja algus sujus Valga-Valkal paremini ja Timo Eichfussi korvist suudeti vahe vähendada kümnele punktile. Jurmala tegi omakorda 10:0 vastu ning initsiatiiv oli taas täielikult külaliste käes. Viimane neljandik algas Jurmala 70:47 eduseisust ning 6.54 enne lõppu juhiti 81:50. Veerandaja Valga-Valka 18:17 võitis, aga 22-punktiline kaotus oli tõsiasi.

Jurmala jäi visketabavuses 52% – 34% peale. Lauavõitluse võitis Valga-Valka 38:37 (ründelaud 19:11), korvisööte jagas Jurmala rohkem 25:18 ning pallikaotuseid tegi Valga-Valka rohkem 20:17.

Kristians Šulcs viskas Jurmala parimana 20 punkti. Jourdan Grant lisas 13 silma, 7 korvisöötu ja tegi ühtlasi 4 vaheltlõiget. Uldis Feldmanis tõi 12 punkti ning Denis Krestinin 11 punkti ja 9 lauapalli. Dzianis Vikentsyeu järgnes 10 punkti ja 7 lauapalliga.

Ricards Daniels Vanags oli Valga-Valka poolelt üleplatsimees 23 punktiga (kolmesed 6/10). Rain Raadik tõi 9 punkti ja kogus 9 lauapalli ning võrdselt 7 silma lisasid Emils Kruminš ja Vladimir Bulatovic.

BK Liepaja – VEF Riga 76:81 (26:25, 14:15, 20:19, 16:22)

Liepaja jäi 7:19 kaotusseisu, kuid 9:0 spurdi ja Guntis Sipolinši tabatud kaugviske toel avaveerand siiski 26:25 võideti. Enamik teisest veerandajast hoidis kodumeeskond eduseisu, ent poolajaks viigistas VEF-i poolelt Kristijan Krajina seisu 40:40 peale. Kolmas veerandaeg kulges tasavägiselt ning viimase neljandiku alguseks oli Liepaja end punktiga ette rebinud. Seejärel võttis VEF aga end kokku ning 2.44 enne lõppu juhiti kümne punktiga. Rodrick Korale Sikes tõi kohtumise viimasel minutil võõrustajate eest veel olulisi punkte, kuid mänguaeg sai otsa ning Liepaja pidi kaheksamehelise VEF-i vastu leppima viiepunktilise kaotusega.

Visketabavuses jäi VEF 44:38 peale, aga lauavõitlus kuulus Liepajale 40:37 (ründelaud 11:10). Korvisööte jagas VEF rohkem 18:11 ja pallikaotuseid tegi rohkem Liepaja 15:12.

Arturs Kurucs viskas VEF-i kasuks 25 punkti ja võttis 5 lauapalli. Lester Medford järgnes 22 punkti ja 6 korvisööduga ning 12 silma tõi Kristijan Krajina.

Liepaja resultatiivseim oli Troy Marshall Barnies 18 punktiga. Guntis Sipolinš tegi kaksikduubli 17 punkti ja 11 lauapalliga, Rodrick Korale Sikes sai kirja 12 punkti ja 7 lauapalli ning Andrejs Šelakovs lisas 10 punkti ja 5 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub neljapäeval, 28. novembril, kui BC Kalev/Cramo võõrustab TalTechi.