Valga-Valka ja Pärnu võitudega selgusid kõik play-off paarid

-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas alistas Valga-Valka Maks&Moorits koduväljakul TTÜ 85:72, Pärnu Sadam teenis võõrsil 80:73 võidu Rapla Avis Utilitase üle ning Tallinna Kalev/TLÜ oli 108:66 üle G4S Noorteliigast.

Valga meeskond vajas play-offi pääsu minetanud TTÜ vastu kindlasti võitu, et põhiturniiril neljas koht kindlustada. Avaveerand lõppes 20:20 viigiga, kuid poolajaks suutis kodumeeskond kümne punktiga ette pääseda. Külalised vähendasid järk-järgult vahet ning 6.12 enne lõppu oli seis 64:64. Suuresti Toms Leimanise eestvedamisel tekitas Valga uuesti endale turvalise eduseisu ja kui mängida oli jäänud 53 sekundit, juhtis piirilinna meeskond juba 15 punktiga, millega oli mäng ka tehtud.

Maris Ziedins oli Valga parim 18 punktiga, Toms Leimanis lisas 17 silma ja 8 lauapalli. Rain Raadik tõi 11 punkti ning 7 lauapalli, Edgars Lasenbergs sai enda arvele samuti sama palju punkte. Vastaste resultatiivseim oli Matthias Tass 24 punkti ning 10 lauapalliga. Levi Martin Giese nimele jäi 18 silma ja 13 lauapalli.

Sarnaselt Valgale pidi ka Pärnu võidu noppima Rapla vastu, et viies koht kätte saada (Kalev/TLÜ vastu mängud 2:2, aga korvide vahe Pärnu kasuks +1). Poolajaks oli pärnakate eduseis 34:32 ning enne viimase veerandaja algust oli veel kõik lahtine, sest Rapla oli taga vaid kolme silmaga. Pärnu suutis järgmisel kümnel minutil visata 26 punkti kodumeeskonna 22 vastu ja nii teeniti kokkuvõttes seitsmepunktiline võit.

Saimon Sutt ja Nemanja Miljkovic tõid võitjatele kumbki 19 punkti. Siim-Markus Post lisas 16 punkti ja 10 resultatiivset söötu. Rapla parim oli Domagoj Bubalo 20 punkti ja 8 lauapalliga, Gert Dorbek viskas 15 silma.

G4S Noorteliigal jäi sel hooajal võiduarve avamata, kuigi Kalev/TLÜ vastu suudeti mängus püsida ja poolaeg kaotati 15 punktiga. Kohtumise favoriit tegi vahe sisse kolmandal veerandajal, kui viskas koguni 36 punkti noorte 20 vastu. Viimane neljandik kuulus samuti kodumeeskonnale 29:18, mis andis kokkuvõttes neile 42-punktilise võidu.

Janis Vahter viskas parimana 23 punkti, 19 silma lisasid Kiur Akenpärg ja Martin Jurtom. G4S Noorteliiga resultatiivseimatena viskasid Leemet Loik 18 ja Karl-Kristjan Karpin 12 punkti.

Veerandfinaalis lähevad seega vastamisi Rapla (14-11) ja Kalev/TLÜ (10-15) ning Valga-Valka (12-13) ja Pärnu (11-15). Põhihooaja viimastes mängudes võõrustab reedel Tartu Ülikooli meeskond Valga-Valkat ning laupäeval läheb Rapla vastamisi Kalev/TLÜ-ga. Kumbki mäng tabeliseisu osas enam midagi ei muuda.