fbpx
Close

Ventspilsi peatreener Roberts Štelmahers: Kalev/Cramol on sel hooajal kvaliteeti palju

Avatar
-Roberts Štelmahers | Foto: Siim Semiskar

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga juhatas reedel sisse vägev duell, millest Eesti meister BC Kalev/Cramo väljus Läti meistri BK Ventspilsi vastu võitjana 97:85.

Oli kolm veerandaega tasavägist korvpalli, seejärel vajutas kolmanda veerandi viimasel minutil Ivan Almeida Landen Lucase möödaläinud viske võimsa pealtpanekuga sisse nii, et vastaste kaitsja põrandale maandus. See rünnak mõjus Läti klubile kindlasti demoraliseerivalt, sest sealt alates läks Kalev/Cramo eest. Vähemtähtsad polnud võidu vormistamisel ka Martin Dorbeku ning Almeida kolmesed ja kaitses efektsed viskeblokeeringud nii Reggie Lynchi kui ka Janari Jõesaare poolt.

Pärast mängu küsis Korvpall24.ee vastaste peatreenerilt Roberts Štelmahersilt lühikest analüüsi. Ventspilsi loots mingit draamat kaotuses ei näinud: “Meid vedasid alt väikesed detailid, nagu mängus ikka ette tuleb. Kalev tabas lõpupoole mitmeid valusaid kolmeseid ja meie tegime rünnakul valesi valikuid ning nii see mäng läks täna käest ära.”

Samas arvab Štelmahers, et on hea tiimi kokku saanud ning hooaja avaetteaste polnud kaugeltki nende võimete tegelik tase ja jätkas: “Meil on kokkumängu vähe olnud, kuna mõni mees on olnud vigastatud, mõni taastub siiani ja treeningutesse jätsid pausi ka koondise valikmängud. Meil on mõned päris asjalikud noormängijad ja osa mehi on võimelised hullult pingutades Euroliiga või isegi NBA taseme välja mängima.”

Štelmahers peab Kalev/Cramot tugevaks vastaseks kõigile: “Kalevil on kvaliteeti see hooaeg palju ja seda näitasid nad juba Klaipedas (15.09 alistas Kalev/Cramo Garastase karikaturniiri finaalis Leedu tippklubi BC Rytase kindlalt – toim). Neil on hea mängijate valik igale positsioonile ja usun, et tuleb edukas aasta Kalevile.”

Enda meeskonna selle hooaja eesmärkideks on lätlane seadnud võita nii kodune kui ka Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga ja pääseda Meistrite liiga (Champions League) alagrupist edasi.  

scroll to top
Inline
Inline