Kalev/Cramo surus Ventspilsi viimasel veerandil põlvili ja alustas hooaega võidukalt

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga sai reedel avalöögi kahe riigi meistrite omavahelise matšiga Kalevi Spordihallis täismajale publikule, kust 97:85 (24:23, 25:24, 22:21, 26:17) võiduga väljus BC Kalev/Cramo.

Vähemalt pool tundi enne avavilet oli mängusaalis selgelt tunda põnevust ja teatavat uue hooaja alguse närvilisust, mis kandus edasi ka platsile ja mängijatele. Täpselt kaks minutit ja üks sekund oli mängitud, kui tänavuse hooaja esimese punkti tõi vabaviskejoonelt Cramo tsenter Landen Lucas.

Avapoolaeg mängiti tasavägiselt ning mõlemal meeskonnal olid omad ilusad hetked, kuid tunda oli ka hooaja esimese ametliku mängu rabedust.

Lätlaste suurim eduseis kogu mängus oli kolmanda veerandi keskel 62:54, kuid juba paar minutit hiljem tõi Kalevi ääremängija Ivan Almeida kaugvise tabloole seisu 62:62. Veerandaja lõpetuseks surus sama mees võimsalt korvi ka Landen Lucase mööda läinud pealeviske ning kodupublik saatis Kalev/Cramo meeskonna pausile püsti seistes aplodeerides seisul 71:68.

Sealt Kalev/Cramo hoog enam ei raugenud ja kümnepunktiliseks suutis Eesti meister vahe viia veidi vähem kui neli minutit enne kohtumise lõppu ning sealt Ventspils enam tagasi tulla ei suutnud. Lõpunumbriteks tablool vormistati 97:85.

Võitjate poolel jõudis kuus meest kahekohalise punktisummani, kui Chavaughn Lewis viskas parimana 17 punkti. Branko Mirkovic tõi 15 silma, Ivan Almeida lisas 13 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Landen Lucas 13 punkti ja 6 lauapalli.

Ventspilsi vedas 19 punkti ja 11 lauapalli kogunud Jonathan Arledge, Ingus Jakovics lisas 16 ning Anthony Beane 13 punkti.

Ventspilsi järgmine mäng on juba laupäeval, kui kell 17.00 kohtutakse Tallinnas TalTechi meeskonnaga. BC Kalev/Cramo jätkab koduplatsil, kui esmaspäeval, 1. oktoobril võõrustatakse BK Liepajat.