fbpx
Close

Rohkem kui 1700 mängijat alustab taas Eesti suurimat korvpallisarja

Avatar
-Sportland 3×3 korvpallisari | Foto: Eesti Korvpalliliit

2. oktoobril kell 10.00 alustab Tallinnas, Kuristiku Gümnaasiumis Eesti Koolispordi Liidu üle-eestiline Sportland 3×3 korvpallisari, millest eelmisel hooajal võttis kokku osa üle 1700 koolinoore.

Võistluste avaetapil saavad kõik osalejad viskevõistlusel osavust proovida sama päeva õhtul Argentiinasse, noorte olümpiamängudele, suunduvate Eesti 3×3 korvpallikoondiste vastu.

“Juba kaheksandat aastat toimuv Eesti Koolispordiliidu ja Eesti Korvpalliliidu ühisprojekt on osalejate arvult tõusnud Eesti suurimaks korvpalliliigaks,” tunnustas sarja EKL-i peasekretär Keio Kuhi, kelle sõnul võimaldab 3×3 korvpall väiksematel koolidel suuremate vastu võrdselt võidelda.

“Kindlasti toob see mängijaid juurde ka suurde korvpalli, kuid eesmärgiks võib seada ka 3×3 korvpallis maailmameistrivõistlustele ja olümpiamängudele jõudmise,” lisas Kuhi.

“Korvpall kui üks meie rahvusspordialasid on ka koolinoorte hulgas väga populaarne, eriti atraktiivseks on kujunenud just 3×3 formaat, mis on kiire, tehniline ja kaasahaarav,” põhjendab EKSL-i president Lauri Luik õpilaste huvi just selle sarja osas. Eelmisel õppeaastal võttis kogu sarjast osa rekordiline arv võistkondi. Kokku osales 480 võistkonda.

Lauri Luige arvates on see saanud teoks tänu Korvpalliliidu ja Koolispordi Liidu aastatepikkusele eeskujulikule koostööle.

2018/2019 õppeaastal toimuvad Sportland 3×3 korvpalliturniirid kõikides maakondades, finaalvõistlus peetakse 27. märtsil Pärnus.

scroll to top
Inline
Inline