fbpx
Close

VIDEO | Rapla palkas nimeka NBA mängija “vedrujalgse” noorema venna

Avatar
-Al-Wajid Aminu | Foto: Rapla korvpallimeeskond Facebook

Rapla Avis Utilitas korvpallimeeskond teatas laupäeval, et on allkirjastanud lepingu septembri esimesel päeval 22-aastaseks saava ameeriklase Al-Wajid Aminuga.

Äsja North Florida üliõpilasliiga võistkonnas mängimise lõpetanud 201 cm pikkuse Aminu möödunud hooaja keskmised näitajad olid 11 punkti, 6,6 lauapalli ja koguni 2,1 viskeblokeeringut mängus. Ääremängijana üles antud Aminu näitas kõigil neljal kolledžiaastal üsna stabiilseid numbreid. Mullused visketabavuse numbrid olid tal väljakult 56,6%, kolmestel väikese visete arvu juures koguni 55% ja vabavisetel 61,8%.

Osadele on Aminu nimi kindlasti tuttav, sest korvpallurid on ka mõlemad tema vennad, kellest vanim Al-Farouq on alates 2010. aastast mänginud NBA-s ja teine vend Alade aastaid Euroopa tugevates klubides. 29-aastase Al-Farouqi klubideks on olnud LA Clippers, New Orleans, Dallas, Portland ja Orlando. Alade Aminu on muuhulgas pallinud Prantsusmaal, Itaalias, Türgis ja Iisraelis.

“On selge, et meeskonnas tuleb tõsine noorenduskuur ja noort meeskonda peab kindlasti iseloomustama agressiivne kaitsemäng. Peatreener soovib mängijaid, kes on võimelised mängima mitmetel positsioonidel ja Wajid on kindlasti üks neist. Tegemist on atleetliku mängijaga, 201 cm kasvu juures on tema käte siruulatus muljetavaldav 215 cm,” selgitas Karp klubi Facebooki lehe vahendusel.

Lisaks lubas Karp noore mängumehe poolt ka vaatemängulisust: “Sinna juurde tõsised vedrud kiiretes jalgades peaks tähendama, et temast saab usutavasti meie fännide üks “teisel korrusel” toimetav lemmikmängija. Vennad on tal korvpallis väga kaugele jõudnud, loodetavasti saab Raplas alguse edukas profikarjäär ka tema jaoks.”

scroll to top
Inline
Inline