fbpx
Close

VIDEOLUGU | TalTech peab edu saavutamiseks kõik pusletükid korraga väljakule saama

-TalTech | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel hooajal Eesti korvpalliliigas lati alt läbi jooksnud TTÜ korvpalliklubi nimi vahetus kahe hooaja vahel TalTechiks ning tundub, et lisaks vormile muutus ka sisu. Korvialuse põhituumiku säilitanud, kuid tagaliini oluliselt kogemust juurde toonud tiim on peatreener Rait Käbini juhendamisel alustanud tänavust hooaega OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas väga südikalt. Näiteks viimati mängiti Läti suurklubi Riia VEF-i vastu pikalt kui võrdne võrdsega ning alles lõpus lasti vastastel oma teed minna.

“Kui tabeliseisu vaatame, siis on see võiduprotsent meil 50%. Oleme kaotanud Kalev/Cramole, Ventspilsile ja nüüd Riia VEF-ile. Kripeldama jääb kaotus Tartu Ülikoolile, kuid ülejäänud nö omasugused olema suutnud heas mõttes ära kägistada. Alati saab paremini, aga põhjust suureks nurinaks ei ole,” sõnas TalTechi peatreener Rait Käbin intervjuus Korvpall24.ee portaalile.

Suur äär Toomas Raadik lisas: “Ma arvan, et meil on kindlasti palju arenguruumi ning me suudaksime kindlasti olla palju agressiivsemad. Praegu on suure põntsu pannud see, et Levi Martin Giese on mitu nädalat audis olnud ja tänaselt ja Puidet puudus. Kui nemad veel juurde tulevad, siis see annab meie mängule väga palju juurde veel.”

-TalTech | Foto: Siim Semiskar

Just vigastused on TalTechi mängu olulisel moel mõjutanud. Ameeriklane Levi Martin Giese on osalenud seni vaid pooltes mängudes ning Rootsist naasnud Jaan Puidetit on samuti kimbutanud erinevad terviseprobleemid. “Alguses olid probleemid kannaga ning nüüd tõmbas lihas seljanärvi kinni. Pärnu Sadama vastu olen kindlasti platsil. Oligi 1-2 päeva asi. Oleks mäng päev hiljem olnud, siis oleks mänginud. Aga kuna täna oli mäng, siis ei saanud nii kiirelt neid jalgu alla tagasi,” selgitas tagamees Jaan Puidet.

“Iga mängija lisandumine, kes meil siin tsiviilriietes on, peaks käigu kas rünnakul või kaitses juurde andma. Levi Martin Giese lisandumine teeb meie rünnakut kindlasti mitmekülgsemaks, Jaan Puidet on all-around mängija mõlemal pool väljakut. Kindlasti ootame neid tagasi,” loodab ka peatreener tiimi varsti täiskoosseisus näha.

Mitme olulise mängija puudumisel on seni liidrirolli auga välja kandnud kogenud Gregor Arbet ning juba aastaid TTÜ värve kaitsnud Toomas Raadik. Kui lõpuks kõik mehed tagasi rivis on, kas peatreener Käbinil on vajalikud pusletükid olemas, et rünnata kõrgeid kohti?

-Toomas Raadik | Foto: Siim Semiskar

“Kõigepealt peavad need pusletükid kõik väljakule tulema korraga nii trennis kui mängus. Kui me saame mõned mängud täiskoosseisus mängida, eks siis vaatame, mis seis jõulude ajal on – kas meil on asja play-offi või mis seis play-offis on. Kõigepealt peame ennast terveks ravima,” vastas juhendaja mõtlikult.

Suvel TalTechiga taasliitunud tagamees Jaan Puidet mängis mitu hooaega Rootsi kõrgliigas, kuid naasis nüüd varasema koduklubi juurde. Suur äär Toomas Raadik käis hooaja alguses proovimas Saksamaa kolmandas liigas, kuid püsima sinna ei jäänud. Mõlemad mehed on seda meelt, et TalTechis on hea segu nii kogemustest kui noorusest.

“Me oleme lihtsalt nooremaks läinud, uus generatsioon on peale tulnud. Paar vanemat kuju on veel alles,” sõnas Puidet tiimi kohta. Raadik lisas: “Mängijad on muutunud ja palju vihaseid noori on tulnud, kes tahavad müdistada ja maadelda. Gregor Arbeti ja Jaan Puideti lisandumisega on ka kvaliteet kindlasti paranenud. Trennis on nemad need, kes tulevad varem kohale, teevad oma harjutusi. See innustab noori ka, kes ei taha halvemad olla. Kui trennis nemad midagi kurjalt ütlevad, siis noored kuulavad. Kui üks noor teisele ütleb, siis see läheb nagu hane selga vesi. Vanemaid mängijaid ikka kuulatakse, eriti nii kogenud mehi nagu Gregor ja Jaan.”

Hiljuti tuli TalTechi leerist uudis, et viimastel aastatel meeskonna liidriks olnud tagamees Sten Olmre lõpetab kõrgliiga tasemel mängimise ja siirdub Paide esiliigatiimi. Peatreener Käbini sõnul mindi lahku sõpradena: “Esiteks ma pean ütlema, et mingit tüli ei olnud. Sten käis tegelikult juba kuu aega varem minu jutul ja ütles, et tal on elus teisi eesmärke ja korvpall pole tema jaoks enam kõige tähtsam. Küsis, kuidas ma sellesse suhtun. Loomulikult ma väga hästi ei suhtunud, kuid ma tunnen teda lapsest saadik ja tean, et tal on teisi huvisid. Saime kokkuleppele, et ta kuu aega veel mängib meie juures. Ta tegi selle kuu aega ausalt ära ja rääkisime uuesti nelja silma all ning ta ütles, et tema otsus on lõplik ja läheb oma eluga edasi. Ta küll jääb TalTechi ülikooli ja ega ta siin majas ka võõraks ei jää.”

-Rait Käbin ja TalTech | Foto: Siim Semiskar

Küsisime peatreeneri käest ka seda, kes võiks olla need noored mängijad, kes kogenud tegijate kõrvalt tänavusel hooajal endast märku annavad ja arenguhüppe teevad: “Nimeliselt ei tahakski välja tuua, võib-olla paneb mõnele mehele pinged peale. Need, kes korvpalli jälgivad ja sellest mingil määral ka aru saavad, mõistavad, kes need mängijad meil on. Kes ka tänases mängus said rohkem minuteid, kui nad on tavaliselt saanud. Nende panusega võib rahul olla ja eks see mäng-mängult võiks kasvada.”

Seda sa kinnitad, et Sinu võistkonnas on mehi, kes on arenemisvõimelised? “Jah, kindlasti, eesotsas treeneriga!” lõpetas Käbin naljatades.

scroll to top