Kalev/Cramo alistas Poola liiga liidri ja teenis Ühisliigas esimese koduvõidu

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval sai BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas koduväljakul esimese ja kokku kolmanda võidu, kui põnevas matšis mängiti 80:77 (16:21, 25:19, 22:21, 17:16) üle poolakate Zielona Gora Stelmet.

Mängu alustas teravamalt Poola meeskond, kes avaveerandil sai ühel hetkel koguni 11 punktiga (21:10) juhtima, kui heas tasakaalus rünnakuga tabati kaugelt ning saadi punkte ka korvi alt. Seejärel tegi Cramo esimese neljandiku lõpus ja teise alguses kokku 10:0 spurdi ja tuli vaid ühe silma kaugusele.

Teine veerand mängiti lõpuni samuti väga heitlikult, kui Zielona Gora läks taas üheksaga ette, kuid Kalev/Cramo sai poolaja lõpuks omakorda ühepunktilise eduseisu. Teisel poolajal jätkus mäng tasavägisemalt ning ühel hetkel oli selge, et lõpp kujuneb väga põnevaks.

2.40 enne normaalaja lõppu jäi Eesti klubi keerulisse olukorda, kui jäädi 69:75 kaotusseisu, kuid kohe järgmisel rünnakul üllatas valgevenelane Maksim Salaš kaugviskega ning Reggie Lynchi ja Chavaughn Lewise korvid viisid viimaseks minutiks Cramo 76:75 juhtima. Viimasel minutil olid lõppseisu vormistamisel väga olulised Kristjan Kitsingu ja Branko Mirkovici vabavisked.

Koguni 37 minutit platsil viibinud vanameister Branko Mirkovic viskas Cramo poolel 18 silma, jagas 8 korvisöötu, hankis 6 lauapalli, tegi 4 vaheltlõiget ja ka 6 pallikaotust. Chavaughn Lewis tõi 15 punkti ja hankis 9 lauapalli. Seejuures võtsid kaks tagameest kahepeale väljakult kokku 36 pealeviset, serblane 15 ning ameeriklane 21. Hoopis tõhusamalt kasutasid oma pealeviskeid Cramo tsentrid – Landen Lucas tõi vaid viie viskega (lisaks vabavisked 6/6) 14 punkti ja Reggie Lynch 13 üheksa pealeviskega 13 punkti.

Poola liigas hetkel 6 võidu ja 1 kaotusega liidrikohal paikneva Zielona Gora Stelmeti poolel tõid Markel Starks ja Darko Planinic võrdselt 17 punkti, Michal Sokolowski arvele jäi 11 silma.

“Kogu mäng oli väga närviline. Me ei mänginud hästi, kuid suutsime lõpuks võidu võtta. Mul on hea meel, et saime oma fännide ees esimese koduvõidu,” sõnas Cramo peatreener Donaldas Kairys esimese emotsiooni pealt Kanal12 otseülekandes. Vastaste kohta jagus leedulasel kiidusõnu: “Teadsime, et neil on tasakaalus meeskond ja nad mängivad Euroopa tasemel korvpalli, tegemata eriti palju lolle otsuseid. See oli meie jaoks hea võit!”

Kalev/Cramol on tabelis nüüd 3 võitu ja 4 kaotust ning hetkel ollakse võiduprotsendilt 7. kohal. Poola klubi on 2 võidu ja 3 kaotusega koha võrra madalamal.