Viimasel veerandil edu käest lasknud Kalev/Cramo kaotas otsesele rivaalile

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo pidi VTB Ühisliigas vastu võtma valusa kaotuse, kui neljapäeval jäädi võõrsil 109:112 alla otsesele tabelikonkurendile Saraatovi Avtodorile.

Kalev/Cramo võitis hoogsa ja korviderohke avaveerandi ühe punktiga (32:31) ning juhtis poolajapausiks 60:56. Kalevlaste rünnakuid vedasid avapoolajal ameeriklased Chavaughn Lewis, Reggie Lynch ja Arnett Moultrie, kes viskasid esimese 20 minuti jooksul vastavalt 15, 14 ning 13 punkti.

Saraatovi Avtodor alustas kolmandat veerandaega 6:0 vahespurdiga ja pääses 2 punktiga ette (62:60), kuid Donaldas Kairyse hoolealused vastasid omalt poolt koguni 12:0 spurdiga ning taastasid eduseisu. Sealt edasi hoidis Kalev/Cramo veerandaja lõpuni vähemalt 3-punktilist vahet ning läks otsustavale neljandikule vastu 81:76 eduseisus. Viimase veerandi alguses viigistas kodumeeskond Anton Kvitkovskihi 9 punkti toel seisu 85:85 ja läks seejärel Nikita Mihhailovski vabavisetest juhtima. Pingeline heitlus kestis kuni lõpusireenini, mille kõlades näitas tabloo kalevlaste 109:112 kaotust.

Kalev/Cramo parimad skooritegijad olid Chavaughn Lewis ja Arnett Moultrie, kes kogusid mõlemad 24 punkti. Moultrie’t jäi kaksikduublist lahutama vaid üks lauapall. Kristjan Kitsing lisas 18 ja Reggie Lynch 15 punkti. Tony Wroten jagas lisaks 9 punktile ka 7 resultatiivset söötu ning Branko Mirkovici arvele jäi 8 silma ja 8 korvisöötu.

Saraatovi Avtodori resultatiivseim oli 22 punkti visanud Nikita Mihhailovski. Meeskonna kapten Artjom Zabelin lisas 19, Trae Golden 18 ja Anton Kvitkovskih 14 silma.

Mõlemal meeskonnal on nüüd turniiritabelis kirjas 7 võitu ja 10 kaotust, kuid omavaheliste mängude võitude-kaotuste suhe 0:2 jätab Kalev/Cramo hetkel 9. kohale, play-off’i piirist napilt allapoole.

Oma järgmise kohtumise VTB Ühisliigas peab Kalev/Cramo 3. märtsil, kui Kalevi Spordihallis võõrustatakse tabeli punast laternat Minski Tsmokit.