Saage ja Lindmetsa kaksikduublid tõid esiliiga liidrile järjekordse võidu

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval peetud Saku I liiga mängus alistas liider RSK Tarvas (15-1) võõrsil Tartu Kalev/Estiko (8-8) 100:85 (26:23, 27:24, 24:21, 23:17).

Tarvas jäi avaveerandajal 7:11 kaotusseisu, kuid viskas seejärel 13 vastuseta punkti ning võitis perioodi 26:23. Teisel neljandikul sai Turu tänava spordihoonesse kogunenud publik näha võrdset heitlust. Kristo Saage ja Erik Kaasiku kaugvisked viimase 30 sekundi jooksul tõid poolajaks tabloole külaliste 53:47 edunumbrid. Tarvas suutis ka kolmandal veerandajal vahet vähehaaval kasvatada, hoides seda kümne punkti lähedal. Viimasele vaatusele mindi vastu Tarva 77:68 juhtimisel. Silver Leppiku vabavisete järel jõudis Estiko 2:47 enne kohtumise lõppu 6 punkti kaugusele (83:89), kuid külaliste 11:0 spurt järgneva kahe minuti jooksul pani kohtumisele otsustava punkti. Esiliiga liidermeeskond tabas 15 kaugviset ning tegi vaid 5 pallikaotust.

Tarva resultatiivseim oli harjumuspäraselt Kristo Saage, kes viskas 30 punkti (kolmesed 5/10, vabavisked 9/9), hankis 6 lauapalli ning jagas koguni 11 korvisöötu. Viis kaugviset tabanud Mihkel Kurg lisas 19 silma. Renato Lindmets (15 punkti ja 10 lauapalli) sai kirja kaksikduubli.

Tartlaste parim Marten Järvik tõi 24 punkti ja 6 lauapalli. Silver Leppik lisas 23 silma, 8 lauapalli ja 4 söötu. Gintaras Dalke tõi 12 ning Artur Liiv 11 punkti, 11 lauapalli ja 3 blokki.

RSK Tarvas (16-1) jätkab esiliiga kindla liidrina, Tartu Kalev/Estiko (8-9) hoiab seitsmendat positsiooni.