Viskekindlust näidanud Joonas Riismaa kerkis üleplatsimeheks ja aitas Montale suure võiduni

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia korvpalli madalamates liigades Serie B ja Serie C olid võidukad ainsana Joonas Riismaa ja Montale Libertas Basket. Kindla kaotuse sai kirja Kirill Koršunovi kodumeeskond Livorno Don Bosco ning Arnold Mitt ja Rossella Virtuse Civitanova Marche. Hugo Erkmaa ja Napoli Basket tunnistasid Reggio Calabria Viola nappi paremust.

Montale Libertas Basket oli võõrsil 66:42 (21:12, 16:10, 9:12, 20:8) üle San Vincenzo Basketist. Joonas Riismaa viibis platsil ligi 27 minutit ja ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 19 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 3/3, kolmesed 4/6). Tema nimele jäi veel 5 lauapalli, 3 korvisöötu, üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga. Filippo Magni oli Montale resultatiivsuselt teine mängija, tuues 17 punkti ja 12 lauapalli. Vastaste eest viskas Marco Franceschini 12 punkti ja kogus 9 lauapalli.

Napoli Basket teenis koduplatsil valusa 75:78 (16:18, 21:16, 16:21, 22:23) kaotuse Reggio Calabria Violalt. Hugo Erkmaa sai mänguaega 15 minutit ja viskas 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/1). Tema arvele jäi veel 4 lauapalli, üks vaheltlõige, 2 korvisöötu ja 2 isiklikku viga. Napoli parim oli Nemanja Dincic 21 punkti ning 15 lauapalliga. Võitjatele tõi Tommaso Carnovali 18 punkti.

Rossella Virtus Civitanova Marche kaotas võõrsil 58:72 (14:20, 13:12, 17:19, 14:21) Senigallia Goldengas Pallacanestrole. Arnold Mitt teenis 3 minutit mänguaega, mille jooksul punktiarvet ei avanud, eksides kahel vabaviskel. Ta sai kätte ühe lauapalli ja tegi ühe isikliku vea. Attilio Perrini viskas Rossella Virtuse eest 18 punkti. Senigallia parim oli 22 punkti toonud Giacomo Gurini.

Livorno Don Bosco pidi võõrsilt Firenze Olimpia Legnaialt vastu võtma 62:88 (15:26, 15:25, 19:17, 13:20) kaotuse. Kirill Koršunovile usaldati 9,5 minutit mänguaega ning ta viskas 3 punkti (kolmesed 1/2). Lisaks võttis ta ühe lauapalli ja tegi ühe viskeblokeeringu. Lorenzo Fantoni oli Livorno parim 17 punktiga, võitjatele tõi Filippo Mascagni 19 silma.

Serie B liigatabelis on Rossella Virtus C-grupis 6 võidu ja 5 kaotusega hoidmas kümnendat kohta, Napoli Basket on D-grupis 5 võidu ja 8 kaotusega samuti kümnes.

Serie C liigatabelis asub Montale 6 võidu ja 6 kaotusega seitsmendal kohal. Livorno jagab 5 võidu ja 7 kaotusega 7.-8. kohta.