fbpx
Close

Viskekindlust näidanud Pärnu Sadam võttis koduseinte toel kohustusliku võidu

-Pärnu Sadam | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

-Pärnu Sadam | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases viimases kohtumises alistas mullune Eesti liiga pronksimeeskond Pärnu Sadam neile külla sõitnud Valmiera Glass VIA meeskonna skooriga 89:64.

Pärnu Sadam – Valmiera Glass VIA 89:64 (21:24, 25:12, 22:18, 21:10)

Valmiera haaras avaveerandi keskpaigas 14:8 eduseisu, kuid Pärnu vastas 13:3 spurdiga. Külaliste said 24:21 eduseisust tagasi, mille peale pärnakad vastasid 7:0 spurdiga ning haarasid sellega kerge initsiatiivi. Hea tabavus lähivisetel aitas kodumeeskonnal järk-järgult vahet suurendada ning poolajaks olid pärnakad kümnepunktilise edumaa kätte võidelnud.

Kaugvisetele rõhku pannud, kuid neid võrdlemisi kehvalt tabanud Valmiera ei suutnud kolmanda veerandajaga vahet vähendada ning pigem püüdis Pärnu juba 20 punktiga ette minna Viimane neljandik algas seisult 68:54, kuid külalised said ligi kahe minutiga 6:1 spurdi teha ning üle pika aja oli vahe alla kümne punkti. Siim-Markus posti, Märt Rosenthali ja Rob Marberry abiga läks Pärnu aga 15 punktiga ette ja ülejäänud minutid olid vaid lõppskoori vormistamise küsimus.

Pärnu pani lauas oma paremuse maksma, milles oldi 48:36 üle. Korvisööte jagati samuti rohkem (19:17) ning viskeid tabati väljakult 49-protsendiliselt. Valmieral oli see näitaja 34%, kusjuures kaugviskeid suudeti läbi korvirõnga saata vaid 6/37.

Rob Marberry viskas Pärnu eest 23 punkti ja võttis 9 lauapalli. Lauris Blaus tõi 15 silma ja kogus samuti 9 lauapalli. Märt Rosenthal lisas 13 punkti ja sai kätte 7 lauapalli ning Jeremiah Daniel Paige lisas 13 punkti ja 5 lauapalli. Hea esituse tegi Siim-Markus post, kes sai kirja 9 punkti ning andis ka 8 korvisöötu.

Valmiera parim oli kaksikduubli teinud Roberts Blumbergas 16 punkti ja 13 lauapalliga. Klavs Dubults järgnes 12 ning Valters Veveris 9 punktiga.

“Alates teisest veerandajast saime kaitses pidama. Esimesel veerandajal pick and roll kaitse ei toiminud ja võib-olla ka Karl-Martin Kas lasi enda pealt läbi, aga pärast oli juba parem. Teisel poolajal suutsime vastased surve alla panna ja neile ei tulnud piisavalt häid viskekohti. Mängu võitsime täna eelkõige kaitse pealt ja kiidan Siim-Markus Posti, kes mängis nagu õige mängujuht. Varu on veel meil kõvasti. Ameerika poisid pole veel päris hästi sulandunud ning peame agressiivsemaks saama. Kui jääme passiivseks siis karistatakse meid kohe ära,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Delfile antud intervjuus.

Mida oodata järgmisest mängust Rakvere Tarva vastu, kes sai võõrsil 81:65 võidu BK Liepaja üle? “Teada tuntud mehed on neil tagaliinis. Eks see peamine sihtmärk ole, kuidas need mehed kinni saame. Peame samuti näitama, et oleme füüsiliselt paremas vormis,” lisas Rannula lõpetuseks.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 2. oktoobril, kui BC Kalev/Cramo võõrustab BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonda.

scroll to top