Vigastustest räsitud BC Kalev/Cramo alistus Moskva Himkile

-Janari Jõesaar | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Pühapäeva õhtul alustas BC Kalev/Cramo järjekorranumbriga 11. hooaega VTB Ühisliigas. Saku Suurhallis toimunud avamängus mindi vastamisi Moskva Himki võistkonnaga. Vigastusega kimpus olev Eesti meisterklubi pidi tunnistama Euroliigas mängiva Venemaa suurklubi 86:63 (23:22, 20:11, 23:20, 20:10) paremust.

Ilma kahe keskmängijata kohtumisele läinud Kalev mängis avaveerandi väga südikalt ning esimene neljandik lõppes vastaste napi 23:22 võiduga. Teisel veerandil suutis Himki oma tahtmist enam peale suruda ja eduseisu kasvatada, poolajale mindi külaliste eduseisus 43:33.

Vastased tabasid esimesel poolajal väljakult viskeid 50% täpsusega, kalevlaste 34% vastu. Lauavõitluses olid edukamad külalised 20-13, lisaks jagasid mõlemad võistkonnad 5 resultatiivset söötu. Pallikaotusi tegi Himki 8, Kalev 6. Kalevlaste tulemuslikum poolajapausiks oli Kristjan Kitsing, kes tõi 7 punkti. Vastaste edukaim oli lätlane Janis Timma, saades kirja 11 punkti.

Teisel poolajal jätkus mäng külaliste taktikepi all. Roberts Štelmahersi hoolealused üritasid küll vahet vähendada, aga viimasele veerandile mindi vastu Himki eduseisult 66:53. Mängu viimasel veerandil kalevlased väsisid ning Himki võitis viimase veerandi tulemusega 20:10. Mängu lõpuks põlesid tablool Moskva suurklubi võitu tunnistavad numbrid 83:66.

Kalevi resultatiivseimaks meheks kerkis Janari Jõesaar 18 punktiga (visked väljakult 5/6) vabavisked 8/9, lisaks sai ta kätte 8 lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget ning tema vastu tehti 7 viga. Kristjan Kitsing tõi Eesti meisterklubile 12 punkti (visked väljakult 3/14) lisaks sai täna olude sunnil keskmängija positsiooni täitnud Kitsing kätte kolm lauapalli. Negatiivse poole peale saab kanda neli pallikaotust.

Võitjate tulemuslikum oli Janis Timma 16 punktiga (visked väljakult 4/12), lisaks edukale tegutsemisele rünnakul sai lätlane kätte neli lauapalli ning teenis kuus viga. Silmapaistva mängu tegi ka serblane Stefan Jovic, panustades võitu 12 punkti, 4 lauapalli ning 6 korvisöötu.

Himki visketabavus väljakult oli 50%, võõrustajate 33% vastu. Lähiviskeid tabasid külalised 22/35, Kalev aga 13/36. Kaugvisked samuti Himkile 32% – 30%. Lauas jäi peale Himki tulemusega 42-31. Resultatiivseid sööte jagasid külalised 16, Kalevi 9 vastu. Pallikaotusi tegid Štelmahersi hoolealused 16, Rimas Kurtinaitise juhendatavad 15.

Järgmise kohtumise peab BC Kalev/Cramo 2. oktoobril, kui Paf Eesti-Läti korvpalliliigas minnakse vastamisi BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa võistkonnaga. Ühisliigas peetakse järgmine kohtumine võrrsil, kui 8. oktoobril sõidetakse külla Nižni Novgorodile.