VTB Ühisliiga mulluse pronksiklubi alistanud Kalev/Cramo kerkis CSKA-st mööda

-BC Kalev/Cramo | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

VTB Ühisliiga kolmandas voorus alistas BC Kalev/Cramo täna Saku Suurhallis mulluse veerandfinaalivastase ja pronksiklubi Kaasani Unicsi 85:63 (22:21, 27:8, 13:13, 23:21).

Tasavägist mängu jagus vaid üheks veerandajaks. Minimaalselt võidetud avaveerandi järel võttis Kalev/Cramo juhtohjad kindlalt enda kätte ja poolajavileks kasvatati eduseis juba 20-punktiliseks (49:29). Sama suure vahega mindi ka viimasele veerandajale, mille lõpuks kasvatasid kalevlased oma eduseisu veel kahe punkti võrra. Kalevi visketabavus mängust oli avapoolajal 54% (19/35), kohtumise lõpuks langes see 45-le (33/72). Lauavõitluse võitis Venemaa klubi napilt 38:36.

Kalevlaste resultatiivseim oli 15 punkti visanud Aigars Škele, kes võttis lisaks ühe lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Kristjan Kangur, Sander Raieste ja Kyle Vinales tõid kõik võrdselt 14 punkti ning Kristjan Kitsing ja Sten Sokk lisasid mõlemad 8 silma. Kanguri arvele jäi ka 9 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Debüüt Kalev/Cramo särgis jäi tegemata Briti-Jamaica päritolu keskmängijal Ryan Richardsil, kes vigastas reedel treeningul säärelihast ning jäi seetõttu kohtumisest eemale.

Unicsi resultatiivseimad olid Valeri Lihhodei, Jamar Smith ja Alex Тyus, kes kõik said kirja 10 punkti. Meeskonna tähtmängija Errick McCollum hoiti vaid 8 punkti peal (visked mängust 1/10). Sama palju punkte viskas ka Kostas Kaimakoglou.

Kalev/Cramol on nüüd VTB Ühisliigas kirjas kaks võitu ja üks kaotus, millega turniiritabelis tõusti kolmandale kohale. Meeskonna järgmine mäng on kolmapäeval, kui Eesti-Läti korvpalliliigas minnakse võõrsil vastamisi Tartu Ülikooliga. Järgmise kohtumise VTB Ühisliigas peab Eesti meisterklubi 21. oktoobril, kui võõrustatakse mõlemad senised mängud võitnud Peterburi Zeniiti.