fbpx
Close

Noored Itaalias: heas hoos Riismaa tõusis üleplatsimeheks, võidukas Peterson pääses euromängus pingile

Avatar
-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia noorteliigade kõrgeimates ehk Eccellenza divisjonides mängivad eestlased on oma koduklubide ridades pidanud uue hooaja esimesed kohtumised.

Mait Petersoni koduklubi Bologna Virtuse U18 meeskond alustas hooaega kahe võiduga, alistades võõrsil Ancona CAB Stamura 86:75 ja kodus San Marino Titano 74:61. Peterson, kes pääses eelmisel nädalal EuroCupi mängus Virtuse põhimeeskonna pingile, tõi esimeses kohtumises 11 ja teises 7 punkti. Võidumängus San Marino üle kogus Peterson lisaks punktidele ka 9 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike, negatiivse poole peale jäi aga 5 pallikaotust.

Pistoia Basketi U18 meeskond, kelle ridadesse kuulub Joonas Riismaa, alistas hooaja avamängus võõrsil Danil Mäeoru uue koduklubi Latina NBT 98:77. Algviisikus alustanud Riismaa viibis väljakul 31 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 20 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 2/2, vabavisked 4/4). Lisaks kogunes tema arvele 6 lauapalli, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Samuti algkoosseisus alustanud Mäeorg mängis 12 minutit, kuid punktiarvet avada ei suutnud, visates mööda kaks lähiviset. Tema arvele jäi üks lauapall, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Hooaja esimeses kodumängus jäi Pistoia 74:76 alla Perugia Pontevecchiole. Riismaa tegi kaotusele vaatamata hea esituse, visates üleplatsimehena 24 punkti.

Latina jäi teises voorus võõral väljakul 63:78 alla Ostiense San Paolole. Algviisikus alustanud Mäeorg mängis 16 minutit, mille jooksul ta isiklikku punktiarvet ei avanud, visates mööda ainsa teelesaadetud kaugviske. Tema kontosse jäi üks lauapall ja 2 isiklikku viga.

Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco U18 meeskond alustas hooaega võidu ja kaotusega, kui alistas koduväljakul Ostiense San Paolo 75:53 ning jäi võõrsil 70:98 alla Rooma HSC-le. Kuuba viskas esimeses mängus 7 ja teises oma meeskonna parimana 14 punkti.

Karl Markus Poom ja Piemonte Campuse U16 võistkond alustasid uut hooaega kahe kindla võiduga. Esmalt alistati võõrsil Collegno Basket 93:53 ning seejärel oldi koduväljakul 87:33 üle Torino CUS-ist. Poom kuulus mõlemas mängus algviisikusse ja tõi kummaski 13 punkti, olles sellega oma meeskonna parimate skooritegijate seas.

scroll to top
Inline
Inline