fbpx
Close

Zoran Lukic: olen Kalevi play-offi pääsemise üle väga õnnelik – nad mängivad kõrgetasemelist korvpalli

-Zoran Lukic ja Georgi Žbanov| Foto: VTB koduleht

-Zoran Lukic ja Georgi Žbanov| Foto: VTB koduleht

BC Kalev/Cramo peab laupäeval VTB Ühisliigas põhiturniiri eelviimase kohtumise, võõrustades Saku suurhallis Nižni Novgorodi. Vastaste treener Zoran Lukic oli enne mängu oma klubi kodulehele antud intervjuus Kalevi tänavuse hooaja vormist vaimustunud.

Nižni Novgorodi klubi kodulehel kirjeldatakse matši tutvustavas artiklis põhjalikult seda, kuidas Kalev tänavu esmakordselt idaliigas tee play-offi sillutas. Mäletatavasti algas Kalevi hooaeg oktoobris just 82:68 võiduga Nižni üle. Venemaa klubi kaotas toona lisaks mängule ka ühe oma põhimehe Maksim Grigorjevi, kes pole põlvevigastusest tänaseni taastunud.

Ühtlasi tõdetakse, et kuigi Nižni on tabelis Kalevis ühe koha võrra eespool ehk seitsmes, räägivad mitmed olulised statistilised numbrid selgelt Eesti klubi kasuks. Kalev on tänavu olnud üks liiga suuremaid skooritegijaid, lauapallide hankijaid ja vaheltlõigete tegijaid.

Klubi kodulehe põhjalik analüüs ei piirdu loo autori kiitusega, hea sõna ütleb sekka ka meeskonna serblasest peatreener Zoran Lukic.

“Olen väga õnnelik Kalevi üle, sest nad on täielikult play-offi pääsu ära teeninud. Kalev on läbi hooaja näidanud tõeliselt kõrgetasemelist korvpalli, seejuures hooaja teises pooles on nende hoog vaid kasvanud. Oma kiire mängustiiliga murravad nad tihti nii 100 punkti piiri kui vastasmeeskonna,” ütles Lukic.

Nižni meeskond läheb tänasele kohtumisele vastu ühe oma põhimehe Georgi Žbanovita, kes sai mõned päevad tagasi vigastada. 21-aastane Žbanov kandideerib Ühisliiga aasta noormängija tiitlile. Särama on ääremängija löönud just viimases kolmes kohtumises, kus ta kogus keskmiselt 13 punkti ja 7 lauapalli.

Juhul kui Kalev peaks kohtumise võitma, oleks Donaldas Kairyse hoolealustel ja Nižnil võrdselt võite ja kaotusi (13-12). Omavaheliste mängude paremuse tõttu kerkiks Kalev seitsmendale kohale, kuid otsustavaks saaks sel juhul viimane voor, kus Kalev kohtub Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga ja Nižni Minski Tsmokiga.

Loe ka: EELVAADE | Kas Cramo hammustab tänavu ka teistkordselt alles hiljuti veel Euroliigas tegusid teinud tiimi

scroll to top