fbpx
Close

EELVAADE | Kas Cramo hammustab tänavu ka teistkordselt alles hiljuti veel Euroliigas tegusid teinud tiimi

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi peab laupäeval VTB Ühisliigas põhiturniiri eelviimase kohtumise, võõrustades Saku suurhallis algusega kell 17.00 Nižni Novgorodi. Seejuures on vähemalt Optibeti spordiennustuses kohtumise favoriidiks hetkel Cramo, mitte alles neli aastat tagasi Euroliigas 16 hulka jõudnud Venemaa klubi.

Kalevlased võtsid kolmapäeval kodus muljetavaldava 96:78 võidu Peterburi Zeniidi üle ja kindlustasid esmakordselt klubi ajaloos pääsu play-offi. Meie USA trio Tony Wroten, Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis viskas Zeniidi vastu kokku suisa 70 punkti.

Siim-Sander Vene endise koduklubi Nižni Novgorodi näol on tegu meie otsese konkurendiga. Kui Kalevil on hetkel kirjas 12 võitu ja 12 kaotust, siis Nižnil 13 võitu ja 11 kaotust. Esimese omavahelise kohtumise pidasid meeskonnad oktoobris liiga avavoorus, kui Kalev teenis võõrsil kindla 82:68 võidu. Ivan Almeida tõi Kalevile 36 punkti, Nižni parim oli 19 punktiga Vladimir Dragicevic.

Nižni vorm on pärast tagasihoidlikku hooaja algust selgelt paranenud. Klubi serblasest peatreener Zoran Lukic on vahetanud põhiturniiri jooksul neli mängijat välja ning saanud meeskonna mängumootori tööle. Koht play-offis kindlustati sisuliselt juba märtsis, mil võideti neli kohtumist järjest.

Kõige enam peavad kalevlased laupäeval Nižni mängijatest silma peal hoidma juba mainitud Montenegro ääremängijal Vladimir Dragicevicil, kees kogub keskmiselt 13 punkti ja 7 lauapalli mängu kohta. Tõsi, Nižni üheks suureks tugevuseks on olnud play-off koha tagamisel just mitmekülgsus – heal päeval võivad kõik ohtlikuks osutuda. Näiteks venelastest on tänavu Nižni tulemuslikem olnud Ivan Strebkov, kes kogub keskmiselt 12 punkti kohtumises.

Ent ka Kalevil pole midagi häbeneda: pärast Arnett Moultrie meeskonda tulemist on Eesti esiklubist saanud kogu liiga üks resultatiivsemaid meeskondi, samuti paikneme me tabeli tipus lauapallide arvestuses.

Juhul kui Kalev peaks kohtumise võitma, oleks meil ja Nižnil võrdselt võite ja kaotusi. Omavaheliste mängude paremuse tõttu kerkiks Kalev seitsmendale kohale, kuid otsustavaks saaks sel juhul viimane voor, kus Kalev kohtub Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga ja Nižni Minski Tsmokiga.

Optibeti spordiennustuse koefitsiendid peegeldavad küllalt täpselt hetkeseisu, kui Kalev/Cramo hiljutine hea hoog VTB liigas, tänu sellele play-off koha kindlustamine ja koduväljakueelis teevad Eesti tiimi koguni favoriidiks. Cramo koefitsiendiks on nende ridade kirjutamise hetkel 1,53 ning alles neli aastat tagasi Euroliigas 16 parema hulka jõudnud Venemaa tiimil 2,40.

scroll to top