EELVAADE | Rapla loodab seeria viigistada, Pärnu aga poolfinaali pääseda

-Rapla Avis Utilitas - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas on laupäeval, 20. aprillil omavahelises neljandas veerandfinaalmängus vastamisi minemas Pärnu Sadam ja Rapla Avis Utilitas. Kui viimased vajavad kindlasti võitu, et seerias ellu jääda, siis Pärnu edu korral oleksid nemad koheselt poolfinaalis.

Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas
20.04.2019, kell 17:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Pärnu läks seeriat kahe kindla võidu (83:60 ja 82:57) toel 2-0 juhtima, aga kolmandas mängus oli põnevust rohkem. Raplale kuulus avaveerand 21:20, kuid nagu eelmistes kohtumistes, oli ka nüüd Pärnu teisel veerandajal parem ja poolajaks võideldi 44:36 eduseis kätte. Vahe suurenes järgmise kümne minutiga 63:51 peale, aga mäng polnud veel tehtud. Seisult 58:70 tegi Rapla 8:2 spurdi ja Sven Kaldre kaugviskest seati 53 sekundit enne lõppu 75:75 viik tabloole. Pärnakad läksid Henri Wade-Chatmani abiga korra veel 80:78 ette, aga viimased neli punkti tõi Kaldre ning Rapla sai hädavajaliku 82:80 võidu kätte.

Lauavõitluses oli taaskord Pärnu parem, võites selle 38:30. Küll aga tabas Rapla kümme kaugviset vastaste nelja vastu. Pärnule tuli pingilt arvuliselt rohkem tuge ning punkte saadi sealt kokku 14. Samas Rapla vahetusmees Brian Williams tõi üksi 15 punkti ja Ronald Delph lisas 4 silma, ligi kaks minutit mänginud Joonas Šein punktiarvet ei avanud. Lisaks suutis Rapla efektiivsemalt ära kasutada vastaste pallikaotuseid, kust saadi 17 punkti. Pärnul jäi see näitaja 11 peale.

Viis kaugviset enda nimele saanud Sven Kaldre oli Rapla resultatiivseim 20 punktiga. Indrek Kajupank saatis neli kolmepunktiviset läbi korvirõnga ja tõi kokku 20 punkti. Williamsi 15 punkti kõrval tegi Ervins Jonats kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga ning Hunter Mickelson lisas 10 silma, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Pärnu eest viskasid Mihkel Kirves ja Justin Alexander Alston võrdselt 18 punkti. Demetre Rivers tõi 15 ja Henri Wade-Chatman 12 punkti, 9 korvisöötu ning 6 lauapalli.