fbpx
Close

Pettunud Priit Vene: milleks neid videokordusi üldse vaadatakse, kui selge kahepunktivise loetakse kolmeseks?

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Seni küllaltki rahulikult kulgenud koduse korvpalli meistrivõistluste kohamängud said reedel tuure tublisti üles, kui Viimsis, Karulaugu spordihoones alistas Tallinna Kalev/TLÜ lisaajal viimase sekundi viskest 97:96 Tartu Ülikooli ning pääses 3-1 seeriavõiduga poolfinaali.

Võiduviske autoriks oli selles mängus viiest kaugviskest vaid ühe tabanud ja kokku 7 punkti kogunud Joshua Nofflet. Kirgi küttis aga see, et tartlaste arvates oli ameeriklane raskest positsioonist korvi saadetud vise kahene. Videopilti uurimas käinud kohtunikud aga nii ei arvanud ning sellega sai Kalev ühepunktilise võidu ja sellega ka poolfinaalikoha TalTechi vastu.

“Mängu lõpukorvi osas on kindlasti küsimus, et milleks neid videokordusi üldse vaadatakse, kui selge kahepunktivise loetakse kolmeseks,” kritiseeris Vene mängujärgselt Tartu klubi pressiteate vahendusel. Sama mõtet andis mees edasi ka koheselt pärast mängu Delfile intervjuud andes ning seda joont jätkas ka Tartu klubi oma pressiteates, mis pealkirjastati “Viimase sekundi kaheldav kolmene lõpetas Tartu Ülikooli hooaja”.

Kokkuvõttes jäi tartlaste loots aga omade esitusega rahule, sest mänguliselt saadi paremini hakkama kui eelmistes mängudes. “Olime mänguks valmis ja suutsime skoorida. Saime paremini hakkama kui eelmistes mängudes, aga eks ikka tulevad nooruse asjad sisse – mingil hetkel valed lahendused ja ega seeria mängimise kogemust on vähe. Otsustavatel hetkedel oleks pidanud ära panema, aga need jäid kasutamata.”

Tartu Ülikooli jaoks on tänavune hooaeg nüüd läbi, Eesti-Läti liigas play-offist välja jäänud Tallinna Kalev/TLÜ jätkab aga heitlust Eesti meistrivõistluste medali nimel linnarivaali TalTechiga.

scroll to top