fbpx
Close

Henri Drell USA meediale: soovin NBA klubidele näidata, et suudan selles liigas mängida

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondistest läbi käinud ning aastaid Saksamaal korvpallitarkust omandanud 18-aastane Henri Drell andis oma nime üles tänavuse NBA draftis. Seoses sellega tegi noormehega küllalt pika artikli väga põhjalikult kõike draftiga seonduvat kajastav USA meediakanal ESPN.

Drell sõnas ESPN-ile, et tema eesmärk enda draftis üles andmisega on näidata NBA klubidele, et ta kuulub nendele väljakutele: “Ma loodan, et saavutan oma eesmärgi tõestada NBA klubidele, et suudan selles liigas mängida.”

ESPN-i top100 noormängija reitingus on 205 cm pikkune eestlane hetkel 55. kohal ning teatavasti valitakse kaheringilises draftis kokku 60 mängumeest, seega selle järgi peaks Drell igal juhul kuuluma mängijate hulka, kellel on hea võimalus valituks saada.

Järgmisel nädalal 19-aastaseks saava Drelli jaoks on tänavune hooaeg olnud mitmeti märgiline. Saksamaa esiliigas ei suutnud ta koos kaasmaalase Kristian Kullamäega Baunachi meeskonda viimasest kohast päästa, kuid samas tegi ta palju kõlapinda leidnud debüüdid Eesti meestekoondises ja ka Bamberg Brose Basketsi ridades Saksamaa kõrgliigas.

“Tahan Bambergi hooajale saada võimalikult eduka lõpu, sest võitmine tähendab minu jaoks kõik. Tulen USA-sse mai kuus ja hakkan ennast tiimidele näitama, nii palju oskan praegu öelda,” sõnas Drell ESPN-ile tulevikuplaanide kohta seoses draftieelse tegevusega.

Tagamängija kohta pika mängijana on Drellil korralik pallikäsitsusoskus, kes suudab mängida pick and roll olukordi. Noormehel on juba olemas ka kaugvise, kui Saksamaa esiliigas võttis ta kogu hooaja peale 113 kolmest ning tabas neist 41 (29,7%). Kui tabavusprotsenti tuleb kindlasti edasi viia, siis võetud visete arv näitab, et treeneritel oli eestlase viskekäesse usku.

Usku on ka Drellil endal: “Ma tahan näidata klubidele, et ma suudan visata, läbi murda ja võtta vastu õigeid otsuseid. Ma olen atleetlikum, kui paljud seni teavad ning mängust arusaamine on mul väga hea. Põhiliselt tahan, et nähtaks minu armastust korvpalli vastu. Usun, et vähestel mängijatel on minu tööeetika, kuna minu jaoks pole korvpalli mängimine töö, sest armastan seda mängu väga.”

Ka ESPN-i loos on tunnustatud draftiekspert Jonathan Givony välja toonud, et kui Drell peaks saama valituks NBA-sse, siis oleks see Eesti korvpallile pika vaheaja lõpp. Viimati sai selle teoga hakkama Martin Müürsepp 1996. aasta suvel ehk nüüdseks juba 23 aastat tagasi.

“Ma olen oma Eesti päritolu üle uhke ning annan endast parima, et oma riiki esindada iga kord, kui platsile astun. See oleks oluline hetk kogu Eesti korvpallile ning mul oleks suur au selles osaline olla,” lõpetas Drell intervjuu patriootlikes toonides.

2019. aasta NBA draft peetakse 20. juunil New Yorgis, Brooklynis. Kokku valitakse üles antud noormängijatest NBA tiimide poolt 60 meest. Kaheringilise drafti esimeses ringis valituks osutumine kindlustab noormängijale garanteeritud lepingu kaheks aastaks, 3.-4. aastaks saab valinud võistkond otsustusõiguse.

Teises ringis valituks saamine mingeid garantiisid endaga kaasa ei too ning siis tuleb hakata teiste noormängijate ja vabaagentide konkurentsis ennast tõestama, et tiimi pääseda. Euroopa mängijatega kasutavad klubid teise ringi valikuid tihti ka pikema visiooniga, kui valitakse pallur ära ning lukustatakse sellega tema mängijaõigused NBA-s, kuid lastakse siis noormehel veel mõned hooajad Euroopas areneda.

scroll to top