Kaldre ja Kajupanga eestvedamisel raske võidu saanud Rapla jaoks veerandfinaalseeria jätkub

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti Meistriliigas oli Pärnu Sadam lähedal pääsemaks poolfinaali, kuid tugeva neljanda veerandaja teinud Rapla Avis Utilitas teenis lõpusekunditel napi 82:80 võidu.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam 82:80 (21:20, 15:24, 15:19, 31:17)

Rapla asus mängu nelja tabava kaugviske toel 18:13 juhtima ja avaveerand võideti 21:20. Nii, nagu viimases kahes mängus, oli ka nüüd Pärnu teisel veerandajal parem meeskond ning Justin Alexander Alstoni eestvedamisel siirduti poolajale 44:36 eduseisust.

Kolme minutiga oli Pärnu kümne silmaga ette pääsenud, aga vajalikel hetkedel sai kodumeeskond samuti korve. Kolmanda veerandaja lõpus suurendasid külalised vahe 14 punktile, ent Brian Williams realiseeris lähiviske vastu, mis tähendas, et viimasel neljandikul on vaja 12-punktilisest kaotusseisust välja tulla. Alstoni pealtpanekust asus Pärnu pooleteise minuti möödudes siiski juba 15 punktiga juhtima, kuid sellega polnud kaugeltki mäng tehtud.

5.08 enne lõpuvilet vähendas Hunter Mickelson vahe kaheksale punktile ja ligi neli minutit hiljem realiseeris 2+1 rünnaku Williams, tehes seisuks 75:78. Pärnu kaotas järgmisel rünnakul palli ning Sven Kaldre kaugviskest viigistati seis 78:78 peale. Henri Wade-Chatmani ja Kaldre punktidest oli 31 sekundit enne lõppu tablool 80:80 viiginumbrid, aga Rapla sai siiski oma tahtmise. Kui mängida jäi kolm sekundit, tegi Mihkel Kirves Kaldre vastu vea ning viimane realiseeris kaks vabaviset, aidates omad üle pika aja kahe punktiga juhtima. Pärnu enam vastata ei suutnud ning veerandfinaalseeria jätkub.

Pärnakatele kuulus lauavõitlus 38:30 ja ka korvisöötudes edestati napilt Raplat (26:25). Visketabavus oli samuti parem Pärnul (48%), aga Rapla (viskeid väljakult 47-protsendiliselt) tabas kuus kaugviset rohkem. Ühtlasi tegi kodumeeskond kaks pallikaotust vähem (13:15).

Viis kaugviset enda nimele saanud Sven Kaldre oli Rapla resultatiivseim 20 punktiga. Indrek Kajupank saatis neli kolmepunktiviset läbi korvirõnga ja tõi kokku 20 punkti. Brian Williams järgnes 15 punktiga. Ervins Jonats tegi kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga ning Hunter Mickelson lisas 10 silma, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Pärnu eest viskasid Mihkel Kirves ja Justin Alexander Alston võrdselt 18 punkti. Demetre Rivers tõi 15 ja Henri Wade-Chatman 12 punkti, 9 korvisöötu ning 6 lauapalli.

Seeria neljas mäng toimub laupäeval, 20. aprillil. Kolmapäeval, 17. aprillil on oma kolmanda veerandfinaalmängu ära pidamas Tartu Ülikool ja Tallinna Kalev/TLÜ.