fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramol on võimalus kahe ründemeeskonna vastasseisus kindlustada ajalooline play-off koht

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi jätkab VTB Ühisliiga hooaega kolmapäeval, võõrustades algusega kell 19.00 Kalevi spordihallis Peterburi Zeniiti. Tegemist on kahe võimsa rünnakuga meeskonna vastasseisuga ning ei pea vist taaskord mainima, et Eesti klubi jaoks on tegemist järjekordse üliolulise matšiga.

Kalevlased alistasid pühapäeval võõrsil Permi Parma 105:75 ja teenisid hooaja 11. võidu. Liigatabelis hoiavad Donaldas Kairyse hoolealused kinni kaheksandast ehk viimasest play-offi viivast kohast. Juhul kui kolmapäeval saadab Kalevit edu, kindlustatakse klubi ajaloos esmakordselt pääs kohamängudele, sest võrdsete võitude ja kaotuste korral loetakse omavaheliste mängude punktivahet. Meie hetke suurima konkurendi Krasnojarski Jenisseiga on Kalev plussis.

Zeniit on alustanud aprilli kahe järjestikuse kaotusega. Kui Moskva CSKA-le kaotati võõrsil kindlalt 73:83, siis Kaasani Unicsi vastu tuldi teisel poolajal välja suurest kaotusseisust, ent jäädi lõpuks siiski alla napilt, 72:74. Tabelis paikneb Zeniit 14 võidu ja 9 kaotusega hetkel viiendal kohal. Tõusta neil enam võimalik pole, küll aga langeda.

Peterburi esiklubi on üks liiga resultatiivseimaid meeskondi – keskmiselt visatakse 88 punkti mängus. Neist veelgi efektiivsemad on tänavu olnud vaid Moskva CSKA (92 p), Saraatovi Avtodor (91 p) ja Kalev (90 p).

Võrreldes Kalevi ja Zeniidi tänavuse esimese omavahelise mänguga, mille Venemaa suurklubi võitis koduväljakul 100:87, on vastaste leerist lahkunud nii peatreener Vassili Karasjov kui endine NBA täht Brandon Jennings. Detsembri teises pooles võttis Karasjovilt juhendaja ameti üle endine Madridi Reali ja Kaunase Žalgirise loots, hispaanlane Joan Plaza.

Zeniidi mängijatest tuleb kõige valvsamalt jälgida USA keskmängijat Jalen Reynoldsit, kes kogub keskmiselt 17 punkti ja 8 lauapalli mängus. Tõsi, Kalevi esitsentri Arnett Moultrie näitajad pole sugugi kehvemad: 19 punkti ja 7 lauapalli. Seitsme leegionäri kõrval on kohalikest meestest Zeniidi üks liidreid jätkuvalt suurepärase viskekäega Sergei Karasjov.

Pärast kolmapäeva on Kalevil jäänud põhiturniiril pidada veel kaks kohtumist. Koduväljakul võõrustatakse nädala jooksul veel nii Nižni Novgorodi (13-10) kui Krasnodari Lokomotiiv-Kubani (16-7).

Võitlus viimase play-offi koha nimel:

Kalevi (11-12) allesjäänud mängud:

Kodus Peterburi Zeniit (14-9)
Kodus Nižni Novgorod (13-10)
Kodus Krasnodari Lokomotiiv-Kuban (16-7)

Krasnojarski (9-14) allesjäänud mängud:

Võõrsil Astana (14-10)
Võõrsil Moskva oblasti Himki (18-5)
Kodus Saraatovi Avtodor (9-15)

Saraatovi (9-15) allesjäänud mängud:

Kodus Kaasani Unics (19-4)
Võõrsil Krasnojarski Jenissei (9-14)

Optibeti spordiennustuse koefitsientide järgi Cramole suurt võiduvõimalust ei pakuta, kui Venemaa tippklubi võidu korral saaks õigesti ennustades raha tagasi vaid 1,39-kordselt. Kalevi koefitsiendiks on nende ridade kirjutamise hetkel 2,87.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale läbi eripakkumiste registreerida SIIN.

scroll to top