G4S Noorteliiga naiskond teenis kindla võiduga meistriliiga pronksmedalid

-G4S Noorteliiga | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval selgus Eesti Naiste korvpalli meistriliigas pronksmedalite saatus. Eile peetud seeria teise kohtumise 22-punktiga kaotanud G4S Noorteliiga oli täna hoopis teisest puust ning võitis otsustava kohtumise 91:74 (30:17, 26:14, 21:21, 14:22).

Marko Parkoneni hoolealused alustasid võõral väljakul isukamalt, juhtides avaveerandi järel 30:17. Kiiret ja resultatiivset mängu harrastanud Noorteliiga naiskond jätkas hea hooga ka teisel neljandikul ning poolajaks oli külaliste eduseis juba 25-punktiline. Noorteliiga tabas avapoolajal väljakult 58%-liselt, kusjuures naiskonna liider Janne Pulk oli visanud juba 19 silma. Võrdse kolmanda veerandaja järel võisid Noorteliiga pallurid mängu viimasel kümnel minutil hea emotsiooni toel võidusadamasse tüürida.

Janne Pulk tõi värske pronksinaiskonna parimana 30 punkti (kolmesed 4/7). Johanna Eliise Teder lisas 22 silma ja 7 lauapalli. Martha-Liisa Oinitš panustas medalivõitu 10 punktiga.

Audentese ridades viskas naiskonna parimaks mängijaks valitud Greeta Üprus koguni 35 punkti (kolmesed 5/10, vabavisked 10/10) ja hankis 9 lauapalli. Jane Svilberg toetas 11 punktiga, Marit Maaringu arvele jäi 7 punkti ning 5 vaheltlõiget.