Audentese Spordiklubi naiskond viigistas Greeta Üpruse juhtimisel pronksiseeria

-Greeta Üprus | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpalli meistriliigas peeti esmaspäeva õhtupoolikul pronksiseeria teine kohtumine, milles Audentese Spordiklubi võttis kindla 91:69 võidu G4S Noorteliiga esindusnaiskonna üle. Seeria on nüüd viigis 1-1 ning pronksiomanik selgub teisipäeval.

Kohtumise alguses 5:0 ette rebinud jäi neljandiku poole peal 9:11 kaotusseisu, kuid suutis esimeseks hingetõmbepausiks haarata 18:14 eduseisu. Greeta Üpruse ja Jane Svilbergi vedamisel suurendati teisel neljandikul korraks vahe juba 10 punkti peale (27:17), aga G4S Noorteliiga hiilis Johanna Eliise Tederi resultatiivse tegutsemise mängu tagasi. Poolaeg kuulus Howard Frieri hoolealustele 42:38, kirjutab Basket.ee.

Teine poolaeg kuulus avamängus 69:78 alla jäänud Audentesele – nii kolmas kui ka neljas mänguperiood võideti nende poolt üheksa punktiga. Kokkuvõttes teeniti kindel 21-punktiline võit.

Audentese poolelt skooris Greeta Üprus kohtumise parimana 24 punkti, võttis maha 4 lauapalli, jagas 4 söötu ning tegi 3 vaheltlõiget. Janett Perv toetas teda 16 punkti ja 5 laupalli ning Jane Svilberg 15 silma, 6 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga. Võimsaid numbreid näitas ka Marit Maaring, kes kogus 13 punkti, 6 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu.

G4S Noorteliiga parimana tõi Johanna Eliise Teder 22 punkti. Janne Pulk lisas 13 silma.

Pronksiseeria otsustav kolmas kohtumine peetakse teisipäeval kell 18:30 Audentese spordikeskuses.