Tugev teine poolaeg tõi Tartule võidu, naiste finaalseeria viigis

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpalli meistriliiga finaalseerias peeti täna õhtul teine mäng. Finaalseeria esimese vaatuse kaotanud Tartu Ülikool/Kalev avas koduväljakul Tallinna Ülikooli vastu võiduarve numbritega 90:76 (18:20; 17:21; 31:18; 24:17).

Tartu Ülikool/Kalev kaotas küll lauavõitluse suurelt (33:46), kuid tegi vastastest märksa vähem pallikaotusi (8:19) ning tabas vabaviskeid täpsemini (72 % vs 56 %).

Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängu esimesed kümme minutit kulgesid tasavägiselt, kumbki eest ära rebida ei suutnud. Kodumeeskond oli kerges tagaajaja rollis (18:20). Teisel neljandikul suutis külalisnaiskond Tallinna Ülikool oma eduseisu kohati 12-punktiliseks kasvatada (27:39), kuid Tartu tuli poolajaks  lähemale (35:41). Võõrustajad tõid mängu murrangu kolmandal veerandil, tehes seisult 43:51 kolme ja poole minutiga 14:0 vahespurdi, minnes omakorda 57:51 juhtima. Eduseisu suudeti hoida veerandi lõpuni (66:59). Viimasel perioodil kasvatas Tartu vahet veelgi ning mängu lõppedes oli see juba kahekohaline (90:76).

Võitjate resultatiivseim oli Anna Gret Asi 31 punktiga (kahesed 7/11, kolmesed 3/9, vabavisked 8/9), lisaks andis ta 7 tulemuslikku söötu ning sooritas 3 vaheltlõiget. Teda toetas Kadri Uiga 25 silmaga (kahesed 8/16, kolmesed 2/7, vabavisked 3/7). Kaotajate poolel tõi Birgit Piibur 16 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 1/1, vabavisked 3/7), 6 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu ning Annika Kösteri arvele kogunes 14 punkti ja 15 lauapalli.

Kolme võiduni peetava finaalseeria järgmine mäng toimub kolmapäeval kell 19:30 Tallinnas Kristiine spordimajas.