fbpx
Close

Ole ise mees ja kasuta võimalust Kolga-Jaanist või Orissaarest jõuda Tokyo olümpiale

-3x3 korvpalli logo | Foto: Siim Semiskar

-3×3 korvpalli logo | Foto: Siim Semiskar

Järgmise aasta Tokyo suveolümpiamängudel on esimest korda ametliku alana kirjas ka 3×3 korvpall, mis on paljudele tuttav üle 25-aasta Eestis mängitud suvise 3×3 tänavakorvpallina.

Eesti Korvpalliliit annab kõikidele korvpalluritele võimaluse panna kokku olümpiamängude Eesti 3×3 rahvuskoondis, seda ausatel ja sportlikel alustel, kus võistkond peab end esmalt tõestama 3×3 korvpalli kõige kõrgema tasemega turniiril ehk selle aasta FIBA 3×3 maailmaturneel.

“Suvisest 3×3 tänanvakorvpalli Eesti meistrivõistluste sarjast, mis on üks osa FIBA 3×3 maailmaturneest, on kõikidel Eesti korvpalluritel võimalik jõuda 23.-24. augustil Šveitsis toimuvale 3×3 maailmaturnee põhivõistlusele,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul peab olümpiale sooviv võistkond võtma esmalt eesmärgiks jõuda ühele üheksast põhivõistlusest, selle võitma või reitingu alusel kindlustama endale koha 2.-3. novembril Jaapanis peetavale 3×3 maailmaturnee põhivõistlusele.

FIBA 3×3 korvpalli maailmaturnee põhivõistlusele on läbi ajaloo jõudnud vaid kolm Eesti võistkonda. 2012. aastal oli võistkonna liikmeks ka tänane Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla, kelle sõnul on igal heal korvpalluril maailmaturnee põhivõistlusele jõudmine võimalik. “Mõnelt FIBA 3×3 master-tasemega turniirilt finaalturniirile edasipääsemine tähendaks aga juba korralikku auhinnaraha ning võimalust olla koondises, kes 2020. aasta maikuus Tokyo olümpiamängude kvalifikatsioonil Eestit esindab”, ütles Raudla.

Suvine 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sari algab 1. juunil Kadrinas, kus 10. augustil Tallinnas, Vabaduse väljakul toimuvale “3×3 Tallinn Open 2019” finaalturniirile pääsevad vaid eelturniiride parimad. Oma oskuseid ühe korvi all mängitavas formaadis on võimalik näidata 3×3 Eesti meistrivõistluste raames 20 korral, sealhulgas ka 2. juunil Helsingis peetaval etapil.

Võistlustele saab oma tiimi juba registreerida: http://www.tanavakorvpall.ee lehelt.

scroll to top