fbpx
Close

27-aastane “meistriliiga veteran” jätkab viiendat hooaega järjest TalTechis

-Oliver Metsalu | Foto: Siim Semiskar

-Oliver Metsalu | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond teatas kolmapäeval, et klubis jätkab viiendat järjestikust hooaega mitmekülgne ääremängija Oliver Metsalu. Kuigi alles 27-aastane, on tunne, justkui Metsalu oleks igavesti Eesti meistriliiga tasemel pallinud. Põhjus on lihtne, mees alustab juba oma 14. kõrgliigahooaega.

196 cm pikkune Metsalu on viimastel aastatel olnud TalTechis kindel põhimees ning üks stabiilsemaid mängijaid, keda kaitses kohaliku liiga tasemel väga keeruline katta. Lühemate vastaste vastu keerutab Metsalu väga osavalt korvi alt ära ja pikemate ja aeglasemate vastu on võimeline tegutsema ka korvist kaugemal.

Rakvere SK noortesüsteemist välja kasvanud Metsalu sai Andres Sõbra käe all esimesed tuleristsed kõrgliigas juba 2008/09 hooajal. Vaikselt järjest oma rolli kasvatades pallis ta Tarvas viis hooaega, kuni liikus 2013. aastal edasi Raplasse.

Seni oma klubidele üsna lojaalse mängumehena veetis Metsalu Raplas neli hooaega, kuni lõpuks hooajal 2017/18 tõmbas selga toona veel TTÜ KK nime kandnud tiimi särgi.

Eelmisel ehk oma neljandal hooajal Tallinna Tehnikaülikooli meeskonnas kogus Metsalu Paf Eesti-Läti korvpalliliigas 20 kohtumisega keskmiselt 27,1 minutit, 10,1 punkti, 4,9 lauapalli, 2,6 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike mängus.

Hooaja kulminatsiooniks olnud Eesti meistrivõistluste lõppfaasis tõi Metsalu seitsme mängu ja keskmiselt 28,6 minutiga 14,7 punkti, 6,7 lauapalli, 2,4 korvisöötu ja 1,3 vaheltlõiget.

TalTechi korvpalliklubi alustab järgmist hooaega uue peatreeneri Alar Varraku käe all.

scroll to top