fbpx
Close

Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask: kvalifikatsiooniturniiri korraldusõigus peaks järgmisel nädalal paika saama

-Ramo Kask | Foto: Siim Semiskar

-Ramo Kask | Foto: Siim Semiskar

FIBA Meistrite liigas loositi kolmapäeval Šveitsis kokku meeskonnad, kes hakkavad uue hooaja hakul kvalifikatsiooniturniiridel võitlema pääsu eest põhiturniirile. Ühe sellise klubina sai oma võimalikud vastased teada ka Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo.

Esimese vastasena läheb Kalev/Cramo loosimistulemuste kohaselt vastamisi üheksakordse Portugali meistri Sporting CP-ga. Selle kohtumise võitja saab vastaseks Montenegro tiimi Mornar Bari. Selle kohtumise võitja pääseb mängima konkreetse miniturniiri finaali, mille võitja tagabki koha Meistrite liiga põhitabelisse. Turniiri teiselt tabelipoolelt asuvad finaalikoha nimel võitlema leedukate Utena Juventus, austerlaste Kapfenberg Bulls ja sakslaste tippklubi Bamberg.

Foto: Basketball Champions League

Kuigi loosimine on peetud, siis lõplikult selgub Kalevi osalemine turniiril järgneva pooleteise nädala sees. Põhjuseks see, et Kalev on seadnud osalemise tingimuseks õiguse korraldada oma kuue tiimi kvalifikatsiooniturniiri.

“Lähtudes uuest formaadist, kus mänge ei teki esialgu liialt palju ja see annab võimaluse mängida mitut liigat korraga, tundus sobiv hetk klubile ja Eestile reitingupunktide kogumist alustada. Soovisime tegelikult otse põhihooajale peale saada, kuid FIBA lähtus siiski reitingupunktidest, et olla poliitiliselt korrektsed ja ausad teiste klubide vastu,” kommenteeris Korvpall24.ee portaalile Kalevi mänedžer Ramo Kask.

Ta jätkas: “Kahjuks põhiturniiri kohta ei olnud seekord meile võimalik pakkuda, kuid sellegipoolest soovitati meil alustada kvalifikatsiooniringist. Ühe kompromissina pakuti meile võimalust taotleda kvalifikatsiooniturniiri korraldusõigust ning see peaks juba järgmisel nädalal paika saama. Korraldajad soovivad meilt veel täpsemaid detaile saali, hotelli ja covidi regulatsioonide kohta ning seejärel saame turniirist juba veidi lähemalt rääkida.”

Konkreetselt loosimistulemusi kommenteerides sõnas Kask: “Vaadates tagasi tänasele loosimisele, siis midagi lihtsat meid ees ootamas ei ole. Kõik neli kvalifikatsiooniturniiri sattusid taseme poolest suhteliselt ühtlased ja kindlasti saavad olema vägagi tasavägised. Kõik meie kvalifikatsioonis olevad meeskonnad on mängitavad, loodetavasti saame oma tiimi võimalikult varakult paika ja see annab hea eelduse jõuda võimalikult kaugele ning sellega valmistame meeskonna ette ka juba esimesteks VTB Ühisliiga mängudeks.”

Kui kõik läheb hästi ja Kalev/Cramo saab oma kvalifikatsiooniturniiri Tallinnas korraldada ning lõpuks ka võidab selle, siis põhiturniiril mindaks F-gruppi. See tähendaks Eesti korvpallisõpradele, et oma silmaga näeb väga nimekaid tiime: belglaste Oostendet, prantslaste Strasbourg’i ja türklaste Bursa Tofast.

scroll to top