fbpx
Close

Värske Pärnu Sadama Ukraina kõrgliigakogemusega ääremängija: klubi on sama ambitsioonikas kui mina!

-Ivo Van Tamm | Foto: Siim Semiskar

-Ivo Van Tamm | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond andis neljapäeval teada, et uueks hooajaks liitub klubiga mullu osa hooaega Ukraina kõrgliigas pallinud ja hooaja teiseks pooleks Tallinna Kalev/TLÜ-ga liitunud ääremängija Ivo Van Tamm.

25-aastane ja 203 cm pikkune Tamm tegi Eesti meistriliigas debüüdi 2014/15 hooajal Audentese SG/Noortekoondise ridades. Pärast ühte vaheaastat TLÜ/Kalevis liikus mängumees edasi Tartu Ülikooli ridadesse, kus sai aga raske põlvetrauma. Seejärel veel mitu rasket vigastust üle elanud ääremängija taasliitus 2020. aasta märtsis vahetult enne koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorda Tallinna Kalev/TLÜ-ga, kuid hooaja enneaegse lõppemise tõttu võimalust platsile naasta ei tekkinudki.

2020. aasta sügisel ilmus Tamm Eesti korvpalliüldsuse jaoks mõneti ootamatult välja Ukraina kõrgliigaklubi Kiiev Basketi juures, kus sai liigamängudes ka minuteid. Detsembri lõpus see koostöö aga lõppes ning Tamm tõmbas hooaja lõpetuseks selga taas Tallinna Kalevi särgi.

Nüüd Pärnuga liituv Tamm on täis pealehakkamist ning pole ka klubi kiitmisega kitsi: “Pärnu tegemistel olen ise silma peal hoidnud peaaegu alati, sest klubi on esindanud aja jooksul nii mõnigi hea sõber. Pärnu on jätnud professionaalse, ühtehoidva ning mängijatest hooliva klubi mulje.”

“Heiko Rannulaga on mul kokkupuuteid olnud isiklikult väga vähe. Oleme üksikud korrad vestelnud. Vaatamata sellele arvan, et meil on hea klapp ja arusaam üksteisest. Ta tundub olevat tark treener, kes pöörab palju tähelepanu detailidele. Ootan huviga koostööd!” loodab Tamm treeneri plaanidesse kiirelt sulanduda.

Tamm, kelle isa Jüri Tamm on sündinud just suvepealinnas, lisas: “Minu jaoks oli oluline, et klubil oleks lisaks Eesti-Läti liigale veel mõni muu väljund. See, et Pärnu mängib Europe Cup’i, on väga hea võimalus mängijatel ennast proovile panna ja kogemusi koguda. Ning loodetavasti suudame seal ka head tulemust näidata.”

Kokkuvõttes sai Tamme sümpaatia Pärnu meeskonna vastu võetud ühte lausesse: “Klubi on sama ambitsioonikas kui mina!”

scroll to top