fbpx
Close

Ukrainas löögile pääsenud Ivo Van Tamm: olen nii kaua sellest kõigest eemal olnud, et olen praegu väga õnnelik

Avatar
-Ivo Van Tamm | Foto: Tšerkassõ Monkeys

Kõrgliigatasemel korvpalli viimati 2016/17 hooajal Tartu Ülikoolis mänginud Ivo Van Tamm ilmus tänavuse hooaja eel paljudele üllatuslikult välja Ukraina klubis Kiiev Basket, kus pääses testiperioodi järel ka põhikoosseisu.

Kiievi tiimi peatreeneriks on nimekas lätlane Ainars Bagatskis ning meeskond hoiab hetkel Ukraina kõrgliigas täisedu nelja võiduga liidrikohta. Lisaks Tammele on välismaalastena tiimiga liitunud ka kolm ameeriklast Bruce Massey (tuli Odessa meeskonnast), Michael Jacobson (USA üliõpilasliigast) ja Brandon Young (Levski Lukoilist).

Rasked jalavigastused seljatanud ja praeguseks Ukraina kõrgliigas juba ka käe valgeks saanud 24-aastane ja 202 cm ääremängija Tamm rääkis Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus, mil viisil tal kontaktid Kiievi tiimiga tekkisid ja kuidas seni läinud on.

Millal ja kuidas tekkis Sul kontakt Kiiev Basketiga?

Koroonaviiruse ootamatu saabumise tõttu oli kõik veidi ebaselge, kus, millal, kas jne. Kiiev Basketiga tekkis kontakt kuskil augusti kuus. Kuna olin käinud vahetult enne vigastada saamist teise Ukraina klubi Dnipro juures testimisel, olid kontaktid olemas. Avanes võimalus testimisele minna ning, jumal tänatud, sain jala ukse vahele.

Mis ajast Sa Ukrainas oled ja kas alguses olid testimisel ja nüüd lepinguline?

Umbes augusti keskpaigast olen juba siin. Esialgu oli testimine ja meditsiiniline ülevaatus. Pärast seda soovis peatreener, et jääksin veel põhikoosseisuga treenima ning sõidaksin nendega hooajaeelsele turniirile kaasa. Ja nii see läks.

Kas Sul oli ka mujalt pakkumisi? Kas Eesti klubidest keegi tundis huvi või kutsuti äkki välismaale ka proovima?

Suhteliselt raske olukord oli ja mujalt pakkumisi polnud. Raske on ükskõik millise klubi huviorbiiti sattuda, kui oled nii pikalt eemal olnud ja sul pole ette näidata mingit CV-d. Käisin enne Ukrainasse tulekut rääkimas Tallinna Kaleviga, et oleks olemas tagavaraplaan juhuks, kui Kiievi meeskonna juurde ei õnnestu pääseda.

Peatreener Bagatskis on eestlastele tuntud mees, aga kuidas tiimi tase Sulle tundub?

Kiievi meeskonna tase on hea ja ühtlane, alates Ukraina koondislastest, kuni välismängijateni. Bagatskis, koos abitreeneri ja abilistega, on suuresti selle põhjuseks. Kõik on minu arvates väga professionaalne. Lisaks sellele on meeskonnavaim ja sisekliima super. Ainarsile olen igal juhul elu lõpuni tänu võlgu. Treenerile on see suur risk võtta mängija, kes on pikalt vigastustega eemal olnud ja pole kolm aastat või isegi rohkem ühtegi ametlikku mängu pidanud. Aga mul oli vaja kedagi, kes mind usaldaks. Tean, et mul on hea tööeetika ning tunnetan, milleks võimeline olen. Proovin iga päev õppida, areneda ning tõestada, et kuulun siia.

Kuidas Sul jalad koormusele vastu peavad ja kas oled 100% vormis?

Tervis on korras ning jalad peavad koormusele hästi vastu. Usun küll, et (füüsiliselt) olen vormis, aga mänguvormini on veel veidi minna. Tunnen, et praktikast ja mängulugemisest on veidi puudu. Aga see kõik tuleb tagasi. Positiivne on, et peatreener saab sellest aru ja ütles, et see kõik võtabki aega ning tema kavatseb mind edasi sundida. Tunnen ennast iga nädalaga järjest paremini.

Millist rolli endal algaval hooajal Kiievis näed? Kas ootad mingi hetk ka suuremaid mänguminuteid?

Eesmärk on terve püsida! Kui tervis on korras, siis kõik muu on lihtne. Proovin õppida ja areneda nii palju, kui saan. Tahan korvpalli nautida! Olen nii kaua sellest kõigest eemal olnud, et olen praegu väga õnnelik. Ma ei oota midagi, sest niisama kergelt ei saa ega anta siin miskit. Proovin oma minutid välja teenida ning olla meeskonna jaoks kasulik lüli.

scroll to top
Inline
Inline