Rae Koss sai esimese võidu kätte, Keila ja võimsa etteaste teinud Kasemets veel mitte

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalal peeti Saku I liigas vaid kaks kohtumist, kui neljapäeva õhtul läksid vastamisi Tamsalu Los Toros/TALTECH ja Keila Korvpallikool ning Tartu Ülikool II ja Rae Koss/Hansaviimistlus. Kui esiliiga uustulnuk Rae Koss sai Tartus kirja oma esimese võidu, siis Tallinnas jäi Kristen Kasemetsa mitmekülgsest sooritusest väheks, et teine debütant Keila samaga oleks saanud vastata.

Tamsalu Los Toros/TALTECH – Keila Korvpallikool 90:71 (22:21, 25:21, 23:14, 20:15)

Tasavägiselt kulgenud avaveerandi (22:21) ja poolaja (47:42) järel pääses Tamsalu Los Toros/TALTECH otsustavalt eest ära kolmandal perioodil, mil pääseti juba ligi 20 punktiga juhtima. Sarnast eduseisu suudeti hoida lõpuvileni, tasuks ühe kaotuse kõrvale hooaja teine võit numbritega 90:71.

Kodumeeskonna resultatiivseim oli kolm kaugviset tabanud Janar Aniste 16 punktiga, Georg Allemann lisas 15 ja vanameister Gregor Arbet 12 silma (kolmesed 3/6). Norman Käbin piirdus küll vaid 2 punktiga, kuid jagas see-eest kaaslastele koguni 13 tulemuslikku söötu ja tegi 7 vaheltlõiget. Ka meeskonnana jagas TalTech (2-1) paremini söötu (25:12), lõikas rohkem palli vahelt (16:7) ja kaotas vähem palli (18:24).

Keila Korvpallikooli (0-3) eest tegi suurepärase esituse Kristen Kasemets, kes viskas juba avapoolajal pooled meeskonna punktidest (21 p). Mängu lõpuks jäi tagamängija arvele 28 punkti, 9 lauapalli, 4 korvisöötu ja 5 viskeblokeeringut, aga ka 5 pallikaotust ja 5 viga (efektiivsusnäitaja 33). Rauno Meerits toetas 14 punkti ja 5 lauapalliga ning Margus Pahv lisas 8 punkti.

Tartu Ülikool II – Rae Koss/Hansaviimistlus 64:70 (19:15, 18:14, 12:20, 15:21)

Kuigi Tartul õnnestus kodusaalis avapoolaeg 37:29 võita, suutis Rae Koss/Hansaviimistlus kolmanda mänguveerandi lõpuks mänguseisu võrdsustada (49:49) ning viimasel perioodil ka napi paremuse maksma panna, tasuks esiliiga esimene võit!

Lauavõitluse 49:38 võitnud Rae Koss tabas küll oluliselt paremini kahepunktiviskeid (29/50 ehk 58% vs. 20/45 ehk 44,4%), kuid oli hädas nii kaare tagant (kaugvisked 1/17 ehk 5,9% vs. 5/20 ehk 25%) kui ka vabaviskejoonelt (9/23 ehk 39,1% vs. 9/14 ehk 64,3%).

Rae Kossu (1-2) eest andsid suurima panuse Margus Klementsov (21 p, 9 lp), Alvar Väli (10 p, 10 lp), Kristjan Penjam (10 p, 8 lp) ja Riho Suija (10 p, 5 lp). Seni võiduta Tartu Ülikool II (0-2) parimana viskas Kristofer Veismann 14 punkti. Rando Roos ja Markus Kikkatalo lisasid kumbki 10 silma.