fbpx
Close

5 korvpallifilmi, mida peate peale LeBron James’i Space Jam’i nägema

Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kas teie sisemine lapsemeelsus tärkas peale Space Jam: New Legacy vaatamist?

LeBron James’i ja Tune Squad’i seiklus pakub 120-minutilise jooksuajaga rikkalikku meelelahutust. Kui olete korvpallifänn, ei pea te pettuma. Ainus probleem, millega silmitsi seisate, on küsimus, millist korvpallifilmi peaks järgmisena vaatama.

Õnneks olete suurepäraste korvpallifilmide osas juba ühe valiku teinud. Kust siis edasi minna? Siin on viis esimest, mida peaksite kaaluma.

1. “White Men Can’t Jump” (“Valged pole mängumehed”)

Kuigi tolles 90-ndate klassikas ei esine ühtegi NBA superstaari, on selles peaosas kaks andekat näitlejat: Woody Harrelson ja Wesley Snipes. Kahekesi lollitatakse tänavapallureid, kes oletavad, et Harrelsoni tegelaskujul pole üldse korvpallioskusi. Tegelikult on mees aga endine kolledžimängija ning kõik see toob kaasa palju naeru ja vaateid lõbusatest kossumängudest, aga ka draamat ja inimestevahelisi keerulisi suhteid.

2. “Blue Chips”

Blue Chips ei tähenda siinkohal mingeid eri tüüpi kiipe, ega pole ka mõni kasiino slotimäng. Shaquille O’Neali ja Anfernee “Penny” Hardaway osalusel räägib see lugu kolledžitreenerist, kes peab iga hinna eest võitmiseks kompromiteerima oma isiklikke veendumusi. See tähendab mängijatele täiendavate eeliste pakkumist, et neid meeskonda meelitada. Film saavutab õige tasakaalu ülikoolide korvpallimeeskonna telgitaguste probleemide tutvustamisel ja põnevate korvpallimängude kujutamisel.

3. “Coach Carter” (“Treener Carter”)

Kes ei armastaks lugu underdog’ist? Samuel L. Jacksoni eestvedamisel on “Treener Carter” lugu juhendajast, kes lisaks korvpallimängu õpetamisele annab oma mängijatele edasi õppetunde kooli olulisuse, distsipliini hoidmise ja, mis kõige tähtsam, moraali kohta. Kui vaatate, kuidas kogukond ühineb ja raskustest üle saab, puudutab see kindlasti teie südant.

4. “Above the Rim” (“Rõnga Kohal”)

Harlemi ilusate vaadete taustal räägib “Above the Rim” unustamatu loo tulevasest korvpallistaarist, kes on Georgetownis stipendiumi kindlustanud. Aga kõik ei lähe sugugi nii lihtsalt. Ta peab leidma viisi, kuidas maandada teda ümbritsevat positiivset ja negatiivset survet. Sellel võib olla oluliselt erinev toon võrreldes Space Jam’i uue filmiga, kuid seda filmi ei tohiks kahe silma vahele jätta.

5. “He Got Game” (“Pall on tema käes”)

Paljud korvpallifanaatikud peavad filmi “He Got Game” parimaks seda mängu kajastavaks filmiks. See on lugu vangistatud isast, kellel on üks nädal aega veenda oma võõrandunud poega ülikooli minema. Vastutasuks saab mees lühema karistuse. Selle sügava süžee abil võite arvata, et korvpallimäng jääb tagaplaanile. Kuid selle kõige kõrval saab NBA staar Ray Allen Denzel Washingtoni kõrval võimaluse oma pallimänguoskusi näidata ja tõestada, et isegi tema kätte võib palli anda.

scroll to top